Jak zrobić idealne pranie?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak zrobić idealne pranie?

Żeby ubrania były długo świeże i pachnące, powinnaś poznać tajniki prania. Myślisz, że wystarczy umieścić odzież w pralce i już po sprawie? Otóż nie!

Czysta pralka

Jak często czyścić swoją pralkę? No właśnie... Większość z nas robi to bardzo rzadko. Wystarczyłoby, gdybyś raz w roku, włączyła pustą pralkę na program o wysokiej temperaturze, wlewając do niej ocet. Dzięki temu wyczyścisz każdy jej zakamarek. Szuflada do detergentów powinna być czyszczona ręcznie. Ponadto, pralka powinna pozostać otwarta po każdym praniu, by mogła wyschnąć.

Ręczne ścieranie plam

Zbyt energiczne pocieranie uporczywych plam przed włożeniem odzieży do pralki, może spowodować, że zniszczymy odzież. Powinnyśmy polać plamę odpowiednim detergentem, pozwolić mu się wchłonąć i włożyć do pralki.

Sortowanie

Podczas sortowania, zwróć uwagę na kolor, ale także materiał ubrania. Na przykład pranie ręczników i odzieży jednocześnie, na pewno się nie sprawdzi.

Suwaki

Aby uniknąć uszkodzenia odzieży, suwaki powinny być zawsze zasunięte. W tym przypadku ząbki suwaka również są chronione.

Ilość proszku do prania

Stosujmy się do zaleceń zapisanych na opakowaniach proszku, co do dawkowania tego detergentu. Zbyt duża ilość proszku może spowodować wystąpienie plam na ubraniach, które należy prać ponownie. Poza tym nadmiar proszku osadza się w zakamarkach pralki.

Drogie detergenty

Jesteśmy wciąż kuszeni przez reklamodawców coraz to nowszymi produktami do prania. Jednak czy są one tak niepowtarzalne, jak głosi reklama? Niekoniecznie. Nie daj się nabrać. Czasami lepszym wyborem, żeby wywabić trudną plamę, okaże się być sól, cytryna, biała kreda czy soda. Wybierając środki chemiczne, najlepiej celować w te wcześniej sprawdzone lub testować nowe zachowując ostrożność.

Ręczniki

Zauważyłaś, że uprane i wysuszone przez Ciebie ręczniki, są szorstkie, sztywne i nieprzyjemne w dotyku? Nigdy nie zgadłabyś, jaka jest tego przyczyna. Wypierz ręczniki bez dolewania płynu do płukania tkanin, a zauważysz kolosalną różnicę!

Źródło: www.genialetricks.de

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie