Jak pozbyć się osadu z kamienia w Twoim domu?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak pozbyć się osadu z kamienia w Twoim domu?

Jeżeli zauważyłaś, że w różnych miejscach w Twoim domu, zebrał się kamień, zobacz jak się go pozbyć. Zwróć szczególną uwagę na swoje urządzenia kuchenne.

Możesz, a nawet powinnaś wykorzystać do tej czynności to, co naturalne. Wszystkie potrzebne Ci składniki znajdziesz w swojej kuchni, a jeśli nie, to z łatwością zdobędziesz je w każdym sklepie spożywczym. Pamiętaj, że kamień, który osadza się na Twoich sprzętach kuchennych, wpływa negatywnie także na zdrowie.

SODA OCZYSZCZONA

Pisaliśmy o jej właściwościach czyszczących wielokrotnie. Tym razem także nie możemy jej pominąć! Soda zmiękczy nawet bardzo twardy kamień i pozwoli na jego odlepienie się od ścianek, na których się osadził. Wystarczy, że posypiesz zakamienioną powierzchnię kilkoma łyżeczkami sody, dodasz niewielką ilość wody i rozprowadzisz po miejscach zajętych przez kamień. Po godzinie, kiedy soda zadziała, możesz zabrać się za dalsze czyszczenie.

CYTRYNA

Sprawdzi się tu zarówno świeżo wyciśnięty sok z cytryny, jak i kwasek cytrynowy. Jeżeli chodzi o zastosowanie soku, pozostawiamy go na zakamienionym miejscu na około godzinę, po czym myjemy powierzchnię. Do kwasku cytrynowego należy dolać gorącej wody. Obydwa sposoby są równie skuteczne i dodatkowo gwarantują przyjemny zapach w domu przez dłuższy czas.

OCET

Zdecydowany lider wśród naturalnych odkamieniaczy. Pomimo jego przykrego, często nielubianego zapachu, właściwości są zaskakujące! Kamień znika jak za tknięciem czarodziejskiej różdżki. Wystarczy, że przygotujesz mieszankę - ocet oraz wodę w proporcji jeden do jednego. Taką mieszanką potraktuj kamień i zostaw na około dwie godziny. Po tym czasie zabierz się za czyszczenie. Z pewnością będziesz zaskoczona, jak łatwo usuniesz kamień. Żeby pozbyć się przykrego zapachu octu, dokładnie wymyj czyszczone przez Ciebie powierzchnie.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie