- Czyszczenie przypalonych garnków
Nawet najlepszej kucharce zdarza się przypalić gotowaną potrawę. Sama więc pewnie wiesz jak trudno wyczyścić później garnek wykonany ze stali nierdzewnej, z czarnej warstwy spalenizny. Jeśli chcesz pozbyć się jej w miarę prosto i bez wielkich nakładów finansowych możesz sięgnąć po folię aluminiową. Płat folii zgnieć w kulkę i polej ją niewielką ilością płynu do naczyń. Tak przygotowaną myjką czyść przypaloną powierzchnię okrężnymi ruchami. Sama szybko się przekonasz jak skutecznie działa.
- Czyszczenie z rdzy
Za pomocą kulki z folii aluminiowej i płynu do naczyń można również czyścić inne powierzchnie metalowe np. części roweru, z powstałej na nich rdzy.
- Ostrzenie nożyczek
To zadanie jest bardzo proste. Wystarczy złożyć folię kilkukrotnie i przeciąć ją nożyczkami. Do tego celu można wykorzystać nie tylko nową folię aluminiową, ale również zużytą np. z opakowania po kawie czy wykorzystaną wcześniej do zapiekania.
- Czyszczenie sreber
Plastikową miskę wyłóż wewnątrz folią aluminiową. Następnie wlej do niej roztwór soli i włóż srebrne przedmioty – sztućce, łańcuszki itp. Po ok. 20 minutach wyjmij srebrne przedmioty z miski i umyj je letnią wodą z mydłem. Na koniec dokładnie wytrzyj miękką szmatką. Będą lśniły jak nowe.
- Wspomaganie prasowania
Podkład z folii aluminiowej położony pod wierzchnią warstwę tkaniny na desce do prasowania poprawi wydajność tej czynności. Ciepło oraz para wydobywające się z żelazka odbijają się od aluminiowej powłoki i ułatwiają rozprasowywanie zagnieceń.
- Wspomaganie ogrzewania
Folia aluminiowa odbija promieniowanie cieplne, co można wykorzystać również w procesie ogrzewania mieszkania. Jeśli pokryjesz kartonową powierzchnię folią aluminiową i umieścisz ją za kaloryferem, ciepło wydobywające się z grzejnika zamiast wnikać w ścianę zostanie odbite i odesłane do pomieszczenia. W ten sposób można wzmocnić wydajność kaloryferów w sezonie grzewczym.
- Folia w pralce
Jeśli masz problem z naelektryzowanym praniem możesz go rozwiązać za pomocą folii aluminiowej. Do bębna pralki wrzuć kulkę z luźno pogiętej folii. Podczas prania zbierze ona ładunki elektryczne i zapobiegnie elektryzowaniu się odzieży.
Źródło zdjęcia: pixabay.com