Wyprawka przedszkolaka

Wyprawka przedszkolaka

Koniec sierpnia to czas na przygotowanie wyprawki do szkoły i przedszkola. Jeśli twój maluch już ma doświadczenia przedszkolne, Ty również wiesz, co będzie potrzebne, ale co jeśli to pierwszy rok nauki? Podpowiadamy, co warto przygotować dla małego przedszkolaka.
Reklama
Przede wszystkim zapytaj w przedszkolu Przedszkola są otwarte zazwyczaj już kilka dni przed początkiem września. Jeśli nie przyjmują jeszcze dzieci, to z pewnością można spotkać tam pracowników administracyjnych, którzy udzielą wszystkich najważniejszych informacji. Warto zajrzeć do sekretariatu, gdzie na rodziców czekają listy z wypisanymi rzeczami, w które należy wyposażyć przedszkolaka. Przybory plastyczne Jeśli w przedszkolu nie ma przygotowanej listy przedmiotów, które trzeba kupić, wówczas wybieraj tylko te rzeczy, które przydadzą się na pewno. W przypadku wielu przedszkoli przybory plastyczne są zamawiane i kupowane dla całych grup przez nauczycieli. W takim wypadku rodzice wpłacają tylko niewielką kwotę na zakup przyborów. Jeśli okaże się, że będziesz musiała nabyć sama pędzelki, farbki czy kredki – pamiętaj, że obecnie są one dostępne przez cały rok.
Reklama
Nie ma sensu wydawać pieniędzy w ciemno. To musisz mieć na pewno Są jednak rzeczy, w które musisz wyposażyć swojego przedszkolaka. Przede wszystkim musi mieć wygodne obuwie. Wybierając dla szkraba kapcie zwróć szczególną uwagę na to, by samodzielnie je zakładał i zdejmował. W przedszkolu opiekunowie nie zawsze są w stanie zawiązać kilkadziesiąt bucików swoich podopiecznych, dlatego najlepiej jeśli Twoja pociecha sam sobie da radę z kapciami. Poza obuwiem przyda się również fartuszek. Wprawdzie  nie we wszystkich przedszkolach jest wymagany, ale taka ochronna odzież może uratować niejedną bluzeczkę czy sukienkę. Jeśli Twoje dziecko idzie do najmłodszej grupy, wówczas przyda się śpiworek, pościel oraz mała poduszeczka. Trzylatki w większości przedszkoli kładą się na poobiednią drzemkę, gdzie własna pościel to podstawa. Niezależnie od wieku ważne jest również przygotowanie akcesoriów higienicznych dla dziecka.
Reklama
W wyprawce przedszkolnej powinny się znaleźć m.in. ręcznik, mydło, szczoteczka i pasta do zębów oraz kubeczek. W przypadku wyprawki do przedszkola warto poczekać do czasu, gdy otrzymasz listę niezbędnych przedmiotów. Niemniej jednak wszystkie rzeczy związane z higieną z pewnością przydadzą się dziecku. Pamiętaj, że choć w sierpniu panuje prawdziwy szał zakupowy to przybory szkolne dostępne są przez cały rok i w każdej chwili będziesz mogła uzupełnić braki. Pierwsze dni w przedszkolu to spory stres dla malucha, ale również dla jego rodziców. Kupowanie wyprawki to jeden z wielu kroków przygotowujących do tak ważnego wydarzenia jakim jest rozpoczęcie nauki.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama