Jak zorganizować dziecku wakacje w mieście?
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak zorganizować dziecku wakacje w mieście?

Wakacje trwają ponad dwa miesiące i mało które dziecko spędza cały ten czas poza domem. Co zatem można zrobić, aby nie nudziło się podczas wolnych dni? Jak się okazuje sporo atrakcji jest na wyciągnięcie ręki.

Półkolonie

Półkolonie to zorganizowany wypoczynek dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Najczęściej zajęcia trwają 6-8 godzin dziennie przez 5-10 dni. W tym czasie dzieci znajdują się pod fachową pieką osób do tego przygotowanych zawodowo. Półkolonie poza zabawami oraz innymi atrakcjami dla dzieci, w swojej ofercie mają również ciepły posiłek. Półkolonie organizowane są przez różne instytucje i w zależności od organizatora są darmowe lub płatne.

Zorganizowane zajęcia dla dzieci

Poza półkoloniami coraz więcej instytucji organizuje tematyczne zajęcia dla dzieci. Wśród wielu ofert są zajęcia w muzeach, bibliotekach czy świetlicach szkolnych lub środowiskowych. Także domy kultury i centra sportowe mają szeroką ofertę zajęć dla dzieci, z której warto skorzystać.

Weekendowe atrakcje

W miastach, ale także w gminach wiejskich organizowane są również imprezy weekendowe. Często są to wieczorne koncerty, jarmarki, dni miast i wsi itp. Warto zorientować się co dzieje się w najbliższej okolicy i skorzystać z atrakcji organizowanych w miejscu zamieszkania lub najbliższej okolicy.

Spacer po mieście

Jak się często okazuje mieszkamy całe życie w mieście, którego tak naprawdę nie znamy. I nie zawsze chodzi tu o duże metropolie, ale również o małe miejscowości. W wielu gminach powstały specjalne przewodniki i gry turystyczne, dzięki którym można poznać miejsca na co dzień niezauważane. Często okazuje się, że fontanna, którą codziennie mijamy idąc do pracy ma swoją wielowiekową historię, podobnie z budynkami czy nagrobkami na cmentarzach. Taka wyprawa rodzinna z przewodnikiem w ręku może okazać się ciekawym przeżyciem.

Wycieczki rowerowe

Rowery to najwygodniejsze środki transportu pozwalające swobodnie się poruszać w mieście i najbliższej okolicy. Wakacje na rowerach to też świetny pomysł spędzania czasu. Najlepiej sprawdzają się wyprawy w zorganizowanych grupach np. dzieci, ich koledzy wraz z  rodzicami. Wspólna przejażdżka może zakończyć się grillowaniem lub piknikiem.

 

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie