15 sposobów na spierzchnięte usta

15 sposobów na spierzchnięte usta

W miarę jak za oknem robi się coraz zimniej, w pomieszczeniach których pracujemy działa na pełnych obrotach nasze usta stają się bardziej przesuszone, pieką, pękają. Odczuwamy z tego powodu duży dyskomfort, ponieważ pogarsza to nasz wygląd, jest trudne do wyleczenia, a także zniechęcają do pocałunków z ukochanym.
Reklama

Istnieją jednak sposoby, które pomogą nam zadbać o piękne usta zimą.

1. Gdy robi się chłodniej (jesień, zima) przed każdym wyjściem z domu, oraz jak najczęściej w ciągu dnia stosujemy pomadki ochronne i balsamy natłuszczające. Nie ruszamy się bez nich z domu. 2. Nie oblizujemy ust na mroźnym powietrzu, ponieważ to powoduje jeszcze silniejsze ich wysuszenie. 3. Jeśli Twoje usta są przesuszone i szorstkie, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie im peelingu. Najodpowiedniejszy do tego celu będzie peeling cukrowy wykonany samodzielnie w domu. Do jego przygotowania potrzebna jest łyżeczka cukru i łyżeczka oliwy z oliwek. Składniki mieszamy, nakładamy na usta, masujemy przez około 1 minutę ruchami kolistymi. Inne rozwiązanie to masowanie ust przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów.
Reklama
Po zakończeniu dowolnego rodzaju peelingu smarujemy usta balsamem lub pomadką. Peeling wykonujemy maksymalnie dwa razy na tydzień. 4. Okłady z ogórka – sok z ogórka jest chętnie wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym, ma działanie odświeżające, kojące oraz tonizujące. Świeżego ogórka należy umyć i pokroić na plasterki, następnie przyłożyć na zaledwie kilka minut do ust – sok wydostający się z warzywa pomoże w gojeniu podrażnień i ran oraz uaktywni procesy odnowy uszkodzonego naskórka. 5. Maseczka z miodu - miód nakładamy na usta i zaciskamy zęby żeby nie zlizać go przez kilka minut. Nawilży i odżywi usta. 6. Maseczka z tłustej śmietany – nakładamy śmietanę na usta i odczekujemy kwadrans. Usta zyskają lepsze nawilżenie i miękkość. 7.
Reklama
Nawilżające i natłuszczające kremy do ust – pomagają w szybszym leczeniu naskórka na ustach. Podczas wizyty w drogerii warto szukać tych, które zawierają Witami A, E i B, ponieważ wykazują one silne właściwości nawilżające oraz regenerujące. 8. Olejek kokosowy, masło Shea, oliwa z oliwek – dawniej nasze babcie, aby odżywić usta używały tłuszczu kaczego lub gęsiego. Obecnie nie wyobrażamy sobie stosowania takich środków na co dzień, jednak olejek kokosowy, oliwa z oliwek i masło Shea wykazują zbliżone właściwości i wspomagają leczenie popękanych ust. 9. Unikamy balsamów i kremów do ust, w których składzie zawarty jest alkohol, jego dodatek może powodować wzmożone wysuszanie ust. 10. Gdy usta pozostają piekące, popękany i bolesne unikajmy pikantnych, słonych oraz kwaśnych dań. 11.
Reklama
Jeśli to możliwe pozostańmy w domu, jeżeli natomiast wyjście jest konieczne połóżmy przed wyjściem na usta grubą warstwę ochronnego balsamu, aby ochronić je przed chłodem, wiatrem, mrozem. 12. Unikamy zdzierania, dłubania, obgryzania pękającego naskórka, zarówno zębami jak i paznokciami. Powoduje to pozbawianie ust naturalnej ochrony oraz mogą powstać głębokie krwawiące rany. 13. Spożywaj duże ilości wody, minimum 2 litry dziennie. 14. Wazelina – świetnie sprawdza się przed wyjściem na dwór, posmarowane nią grubo usta zyskują świetną, szczelną ochronę. 15. Krople witaminy A+E – do zakupu w aptece, weź kilka kropli na palce i delikatnie, okrężnie wmasuj w suche usta. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama