4 sposoby na długotrwała opaleniznę

4 sposoby na długotrwała opaleniznę

Koniec lata wiąże się ze zmniejszeniem ilości słońca, a tym samym kończy się czas opalania. Wracamy po urlopach do domu i pracy, ale chciałoby się jak najdłużej utrzymać ten delikatnie brązowy odcień skóry, który powstał w czasie wakacyjnych wojaży. Zobacz co zrobić, by cieszyć się opalenizną przez długie tygodnie.
  1. Nawilżaj skórę
Opalenizna ukryta jest w wierzchnich warstwach skóry. Aby zachować ją jak najdłużej należy zadbać o dobry stan skóry. Suchy, złuszczający się naskórek przyspiesza znikanie opalenizny, dlatego należy zadbać o jak najlepsze nawilżenie. Każdego dnia po kąpieli wsmaruj w skórę balsam nawilżający, odżywiający lub regenerujący. Dzięki niemu Twoja skóra będzie dobrze nawilżona, a piękny kolor pozostanie na dłużej.
  1. Dieta
Kolor skóry zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest także dieta. Wśród substancji mających wpływ na kolor skóry jest beta-karoten. Związek ten nadaje skórze delikatnie pomarańczowy odcień. Jedząc warzywa  takie jak marchew, papryka czy pomidory zapewnisz sobie piękny odcień skóry na dłużej. Uwaga! Pijąc lub jedząc zbyt duże ilości produktów z beta-karotenem można doprowadzić do nienaturalnego zażółcenia skóry.
  1. Kosmetyki
Opalenizna z upływem czasu słabnie i znika. Można jednak sprawić, że proces ten stanie się mniej widoczny. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie kosmetyków brązujących. Możesz kupić jeden z dostępnych w drogeriach balsamów do ciała z efektem brązującym i raz w tygodniu wykorzystać go zamiast używanego przez siebie balsamu. Dzięki temu skóra delikatnie się zabrązowi, ale nie stanie się bardzo ciemna.
  1. Sztuczki kosmetyczne
Kiedy wychodzisz na spotkanie towarzyskie i chcesz pochwalić się swoją opalenizną, możesz wykorzystać kilka prostych trików makijażowych. Piękny kolor nóg zapewnią ci rajstopy w sprayu. Można je kupić w wielu drogeriach i marketach. Są bardzo łatwe w użyciu i ładnie poprawiają koloryt skóry nóg. Ich niewątpliwą zaletą jest też proste usuwanie – wystarczy umyć spryskaną sprayem część ciała wodą. Lato się kończy, ale piękny kolor skóry warto zatrzymać jak najdłużej. Można to robić na wiele sposobów, ale najlepiej połączyć je wszystkie razem. Odpowiednia pielęgnacja skóry, zdrowa dieta i troszkę sztuczek kosmetycznych to połączenie idealne na najbliższy miesiąc a może i dłużej.   Źródło zdjęcia: pixabay.com
Udostępnij artykuł