4 kroki do wyleczenia zajadów
Udostępnij Google News
Zdrowie

4 kroki do wyleczenia zajadów

Zajady to zapalenie, które wdaje się w kącikach ust. Najczęstszymi objawami zajadów jest pękanie kącików ust, ból w ich okolicach, widoczne zaczerwienienie, bardzo sucha skóra, a nawet zbierająca się substancja ropna.

Jeżeli często zmagasz się z powyższym problemem, jak nikt inny wiesz, jak bardzo potrafi być męczący. Nieleczone zajady bardzo sprawnie się rozprzestrzeniają i zajmują coraz większą część naszej skóry. Za taki stan rzeczy odpowiadają wirusy. Jednak możesz je zwalczyć za pomocą naturalnych sposobów.

Skorzystaj z naturalnych antybiotyków - miód oraz czosnek

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych sposobów leczenia różnych dolegliwości, w tym przypadku zerknij przyjaznym okiem na miód oraz czosnek. Produkty te, mają właściwości przeciwzapalne, kojące ból oraz przeciwbakteryjne. Dodatkowo miód doskonale nawilży podrażnione miejsce. Miód możemy nakładać zamiennie z maścią witaminową. Czosnek zaś najlepiej spożywać w surowej wersji, a sokiem z niego również można potraktować męczące nas, bolące pęknięcie. W końcu czosnek jest najlepszym naturalnym antybiotykiem.

Suplementy i maści

Warto, żebyś przekonała się do witaminowych suplementów diety oraz maści. Twój organizm potrzebuje, żebyś dostarczyła mu dużych ilości witamin A, B i E. Kup także maść witaminową i nanoś ją na zmienione miejsce w kącikach ust. Powtarzaj ten zabieg nawet kilka razy dziennie, żeby pęknięcia szybciej się zagoiły.

Zwróć uwagę, na to co jesz

Dostarczaj swojemu organizmowi potrzebnych witamin, za pomocą spożywania dużej ilości warzyw. Tłuste mięso zamień na zdrowe ryby, a produkty mączne na pełnoziarniste. Pamiętaj też o spożywaniu owoców – na przykład bardzo pożyteczne okaże się być awokado.

Zadbaj o regenerację naskórka

Kolejnym naturalnym produktem, który możesz wykorzystać, jest sok z liści aloesu, który ukoi ból, zregeneruje skórę i zadziała odkażająco. Można także wykorzystać plastry świeżego ogórka i robić z niego kompres. Ogórek ma właściwości kojące, więc z pewnością przyniesie nam ulgę.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie