Jak dbać o skórę jesienią?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak dbać o skórę jesienią?

Jesienne dni są nieprzewidywalne. W tym okresie nasza skóra narażona jest na wiele niedogodności, takich jak zmiany temperatury czy silny wiatr. Dlatego postaraj się, by zachowała promienny, zdrowy wygląd. Zastosuj się do poniższych wskazówek!

Peelingi

Jesienią oraz zimą ogranicz stosowanie wszelkiego rodzaju peelingów! Narazi Cię to na nadmierne wysuszenie skóry. Jeśli już musisz, wybierz delikatny rodzaj peelingu, z pewnością nie gruboziarnisty.

Odpowiednie nawilżanie

Różnice temperatur jesienią narażają naszą skórę na wysuszenie. Dlatego musimy zadbać o jej dokładne nawilżenie. Wystarczy, że wybierzesz krem, balsam lub inną emulsję i będziesz wcierała ją w skórę nawet trzy razy dziennie, a już na pewno po każdej kąpieli, czy prysznicu. Jeśli Twoja skóra jest skrajnie wysuszona, postaw na gęsty, tłusty krem - na przykład na bazie olejku oliwkowego.

Zwróć uwagę na to, jakie kosmetyki wybierasz

Będąc w drogerii, zanim kupisz dany kosmetyk, przeczytaj czy w swoim składzie nie zawiera alkoholu. Kosmetyki, które alkohol mają, niesamowicie wysuszają skórę. Niezwykle istotne jest także to, żeby kosmetyki, z których korzystasz na co dzień, zawierały filtry przeciwsłoneczne, tak zwane filtry UV. Promienie UV działają bardzo niekorzystnie na naszą skórę, wysuszają ją i narażają na szybsze starzenie. Niektórzy myślą, że jesteśmy na nie narażone jedynie latem, jednak nic bardziej mylnego...

Jak dbać o cerę?

Oczywiście unikając toników na bazie alkoholu, używając jak najbardziej naturalnym kremów na dzień i na noc, a także stosując maseczki regenerujące, nawilżające i odnawiające.

Jak dbać o stopy?

Usiądź na spokojnie wieczorem, wlej ciepłą wodę do miski, dodaj odrobinę soli do kąpieli i dokładnie namocz stopy. Później pozbądź się zrogowaciałego naskórka i porządnie natrzyj stopy jakimś odżywczym kremem. Od tej pory kremuj stopy przynajmniej dwa razy dziennie.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Uroda

Środa, 30 października 2019

Jak dbać o skórę zimą?

 

Polecane dla ciebie