5 wskazówek, jak poprawnie depilować nogi za pomocą maszynki do golenia
Udostępnij Google News
Uroda

5 wskazówek, jak poprawnie depilować nogi za pomocą maszynki do golenia

1. Umieść ostrze przed goleniem w gorącej wodzie 

Mamy różne formy depilacji, jednak dla pewnej grupy kobiet okazały się być zbyt bolesne. Dlatego pozostajemy wierne maszynkom do golenia. Niemniej jednak, ten rodzaj depilacji także może przynieść pewne niedogodności, ponieważ często musimy powtarzać ją co drugi dzień. Istnieje jednak kilka sztuczek, by opóźnić następne golenie i aby skóra pozostała gładka na dłużej.

Jeżeli przed goleniem ostrze stalowe ogrzewa się gorącą wodą, sprawia to, że ostrze lepiej ślizga się po skórze. Po drugie włoski wolniej odrastają.

2. Olejek do golenia zamiast kremu

Mimo, że krem do golenia pozostawia miłe wrażenie na skórze, golenie olejkiem jest znacznie bardziej skuteczne. Dzięki temu włosy są cięte trochę głębiej, więc włos wolniej odrasta.

3. Golenie powinno odbywać się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów

To złota zasada! Zawsze depiluj się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, gdyż włosy są cięte bliżej korzenia. Zapewnia to nie tylko gładszą skórę, ale również dłuższy "okres trwałości" golenia.

4. Regularnie wymieniaj ostrza 

Bardzo istotnym aspektem przy goleniu jest ostrość ostrza. Wiele osób zapomina o jego okresowej wymianie i jest zaskoczonych, że skóra po goleniu nie jest gładka.

5. Przed goleniem złuszcz naskórek

Równie ważne jest, aby golenie poprzedzało złuszczanie. Usuwa martwe komórki naskórka, które mogłyby uniemożliwić wychwycenie przez maszynkę każdego włoska.

 Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie