Emolienty do włosów – przywróć utracony blask
Udostępnij Google News
Uroda

Emolienty do włosów – przywróć utracony blask

Regularne zabiegi obciążające włosy, negatywny wpływ zewnętrznych czynników atmosferycznych, przebywanie w stale klimatyzowanych pomieszczeniach, częsta i szkodliwa dla struktury włosa stylizacja oraz zmiany hormonalne mogą negatywnie wpływać na ich wygląd. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem pielęgnacji jest stosowanie odpowiedniego nawilżenia

Emolienty nie tylko dla dzieci

Emolienty to ogólna nazwa dla kosmetyków, dedykowanych skórze wrażliwej, atopowej oraz skłonnej do podrażnień. Szczególnie często stosowane są u dzieci, których skóra wymaga specjalnego traktowania. Dlaczego by wiec nie wykorzystać ich właściwości do poprawy stanu włosów? Tracą one swój blask głównie z powodu nadmiernego wysychania. Narażone są na to nie tylko długie włosy (do których końcówek nie dociera naturalna wydzielina gruczołów łojowych) ale także krótkie, poddawane stałym zabiegom stylizacji i zmiany koloru czy faktury (prostowanie, trwała itp.). Podstawą zachowania dobrej kondycji włosów jest utrzymanie ich otoczki tłuszczowej, która zatrzyma wodę w środku włosa i zapewni mu gładkość (a tym samym blask). Emolienty odbudowują utraconą otoczkę tłuszczową i sprawiają, iż włosy są elastyczne oraz odporne na elektryzowanie się.

Dla każdego typu włosów

Emolienty do włosów można znaleźć w kosmetykach przeznaczonych do różnych etapów pielęgnacji. Dzięki temu, natłuszczanie nie jest groźne dla cienkich, mało puszystych i przetłuszczających się włosów (gdyż można je przeprowadzić za pomocą zmywalnej maski). Substancje tego typu znajdziesz w szamponach, odżywkach, maskach czy produktach do stylizacji. Na rynku dostępne są emolienty naturalne (np. zawierające oleje roślinne i masło shea) bądź silikony (które mogą mieć postać zmywalną wodą, łagodnym bądź specjalistycznym szamponem albo wariant odparowujący z włosa). Częstotliwość olejowania powinna być dopasowana do typu włosów i warto zwrócić uwagę także na to, iż zapotrzebowanie na nią może się zmieniać wraz z porami roku. Najlepszym sposobem na znalezienie optymalnego kosmetyku jest metoda prób i błędów. Warto sięgać po całe linie produktów, które będą się wzajemnie uzupełniać. Jednym z polecanych przez specjalistów kosmetyków jest szampon Eloderm (link).

 

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie