Eko- kuchnia – lodówka

Eko- kuchnia – lodówka

Wśród wielu ekologicznych rozwiązań pozwalających zaoszczędzić w kuchni jest też zakup odpowiedniej do potrzeb lodówki lub chłodziarko-zamrażarki. Dostosowanie jej wielkości do potrzeb rodziny oraz umiejętna obsługa sprawiają, że rachunek za prąd może być o co najmniej kilka złotych niższy.
Reklama

 Jak mądrze wybrać lodówkę?

Często kupujemy lodówkę „na zapas”. Zakładamy, że zawsze będzie trzeba tam zmieścić mnóstwo jedzenia, więc musi być bardzo pojemna. Jest to spory błąd, ponieważ wielkość lodówki powinna być dostosowana do potrzeb mieszkańców konkretnego domu. Zanim kupisz wielką lodówkę zastanów się ile osób będzie z niej korzystało?; jak często chodzisz po zakupy?; ile jedzenia kupujesz?; ile zamrażasz? itd. Jeśli robisz zakupy prawie codziennie to Twoja lodówka nie musi być bardzo duża, bo zapasy na 1-2 dni z pewnością pomieści. Jeśli zaś robisz duże zakupy raz w tygodniu dla 5-osobowej rodziny, to lodówka powinna być pojemna, aby wszystko zmieścić.

 Oszczędzanie prądu

Kupując nową lodówkę warto spojrzeć na jej klasę energooszczędności. Im bardziej energooszczędna chłodziarka tym lepiej, bo mniejsze będą rachunki za prąd.

Reklama

Jednak należy wiedzieć, że nie tylko samo urządzenie ma wpływ na zmniejszenie opłat. Drugim ważnym elementem jest mądre korzystanie z niego. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wkładając ciepłe produkty do chłodziarki lub zamrażarki zmuszasz ją do bardziej wytężonej pracy i większego zużycia energii elektrycznej. Z drugiej strony jeśli włożysz zamrożone produkty do chłodziarki i pozostawisz je tam do wolnego rozmrożenia, wówczas mrożonka oddając zimno obniży temperaturę w chłodziarce i zmniejszy zużycie prądu.

 Kupując nową lodówkę do domu należy pamiętać, aby wybierać model energooszczędny. Już to pozwoli zmniejszyć rachunki a przy okazji być bardziej „Eko”. Jeśli do tego będziesz mądrze jej używać to z pewnością Ci się to opłaci.

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama