Ręczniki – na co zwrócić uwagę

Ręczniki – na co zwrócić uwagę

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromnym problemem był zakup ręczników. Nasze mamy kupowały więc takie jakie akurat były dostępne na rynku. My mamy znacznie większy wybór i dlatego czasami nie wiemy co kupić, aby się sprawdziło. Oto kilka podpowiedzi jakie ręczniki kupić dla siebie i swoich najbliższych.

Rozmiar

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o ręcznikach jest ich rozmiar. Mamy dwie podstawowe wielkości: ręczniki małe, które używa się do wycierania rąk czy twarzy oraz ręczniki kąpielowe, które są znacznie większe i dzięki temu można dobrze wytrzeć nimi całe ciało. W każdym domu powinny się znaleźć zarówno jedne jak i drugie.

Tkanina

Na rynku najwięcej mamy ręczników frotte. Jest to tkanina bawełniana charakteryzująca się dużą chłonnością. Ręczniki te są zazwyczaj stosowane w gospodarstwach domowych. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się również ręczniki szybkoschnące. Są one uszyte z tkaniny sztucznej, charakteryzującej się dużą chłonnością. Schną niemal trzykrotnie szybciej niż ręczniki bawełniane. Ponadto są cieńsze i lżejsze od ręczników bawełnianych. Tego rodzaju ręczniki świetnie sprawdzają się na basenie lub podczas wyjazdów.

Wygląd

To jaki kolor czy wzór ręcznika wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Podczas zakupów warto jednak zwrócić uwagę na ich grubość. Ręczniki małe powinny być niezbyt grube, aby wygodnie było wycierać nimi twarz lub ręce, natomiast puszyste ręczniki kąpielowe będą bardzo dobrym wyborem ponieważ są bardziej chłonne.

Ręczniki dla dzieci

Jeśli masz w domu niemowlę lub spodziewasz się dziecka pomyśl o zakupie ręczników dla niemowląt. Są to ręczniki z nieco delikatniejszej tkaniny, w kształcie kwadratu. W jednym z rogów znajduje się specjalny kapturek, który podczas osuszania ciałka dziecka chroni jego główkę. Wybierając ręcznik dla malucha trzeba zwrócić uwagę na to, by był miękki i niezbyt gruby, ponieważ właśnie takim najwygodniej jest wycierać szkraba. Dla dzieci nieco starszych świetnie nadają się ręczniki w kolorowe wzory np. z postaciami z ulubionych bajek.

Ręczniki – pomysł na prezent

Ręczniki to również doskonały pomysł na prezent z okazji ślubu czy parapetówki. Ponieważ przydadzą się w każdym domu możesz być pewna, że nie staną się prezentem przechodnim. Warto przy okazji wspomnieć, że obecnie są przygotowywane specjalne zestawy ręczników przeznaczone na prezenty. Można kupić tort z ręczników, albo poprosić o wyhaftowanie na ręczniku inicjałów lub życzeń. Taki prezent jest bardzo praktyczny i z pewnością spodoba się obdarowanym. Agnieszka
Udostępnij artykuł