5 sposobów na wykorzystanie kawy w domowych porządkach

5 sposobów na wykorzystanie kawy w domowych porządkach

 
Która z nas nie lubi kawy? Już sam aromat stawia na nogi, ale to nie jedyne jej zastosowanie w trakcie porządków domowych. Sprawdź, jak jeszcze możesz wykorzystać kawę w swoim domu! Tanie sprzątanie w Warszawie (lub w innym dużym mieście) jest możliwe! Wystarczy znać kilka trików, dzięki którym zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Poniżej znajdziesz rady, jak możesz wykorzystać w czasie wielkich porządków kawę.

1.    Kawa jako pochłaniacz brzydkich zapachów

Dopiero co umyłaś lodówkę, a wciąż wydobywa się z niej nieładny zapach? Użyj kawy! Wystarczy, że do spodeczka lub miseczki wsypiesz łyżeczkę kawy mielonej. Pojemnik zostaw na noc w lodówce, a rano już nic nie poczujesz po jej otwarciu! W tym samym celu możesz także użyć fusów – wtedy korzyść jest podwójna, bo i pozbędziesz się brzydkich zapachów, i napijesz się małej czarnej.

2.    Kawa jako odświeżacz powietrza

W podobny sposób możesz także odświeżyć zapach powietrza w zamkniętej przestrzeni, np. w niewielkiej toalecie lub szafie. Do materiałowej saszetki wsypujesz łyżeczkę kawy mielonej i wieszasz ją w pożądanym miejscu. Zawartość saszetki wymieniaj raz w tygodniu. Kawowy zapach przy porannym wyborze garderoby? Mniam!

3.    Kawa jako nawóz dla Twoich roślin

Kolejny sposób na wykorzystanie fusów: po wypiciu kawy możesz ich użyć jako nawozu dla roślin kwasolubnych (są to m.in. róże). Wymieszaj je z ziemią w doniczce lub ułóż je na jej powierzchni. Rośliny na pewno będą pięknie i zdrowo rosnąć, bo fusy odstraszają także insekty!

4.    Kawa jako środek czyszczący do przypalonych garnków

Kawowe fusy mają także właściwości ścierające. Możesz je wykorzystać, gdy przypalisz obiad lub tłuszcz tak zaschnie, że nie będzie chciał zejść. Wystarczy, że nałożysz je bezpośrednio na brud lub zrobisz z nich czyścik (owijając fusy gazą).

5.    Kawa w paście do renowacji mebli

Robiłaś przemeblowanie i przez przypadek uszkodziłaś ciemny regał? Zrób pastę z kawy i pozbądź się tego defektu! Wymieszaj kawę rozpuszczalną (2 lub 3 łyżeczki) z odrobiną wody – aż otrzymasz z tego pastę. Wypełnij ubytki, a nadmiar pasty usuń wilgotną ścierką. Gdy pasta wyschnie, wypoleruj powierzchnię woskiem. Gotowe – po uszkodzeniu nie ma już ani śladu! --- Nie każda pani domu jest świetną kucharką, sprzątaczką i matką… Jeżeli potrzebujesz wsparcia, zajrzyj na www.pomocedomowe.pl, a na pewno znajdziesz odpowiednią osobę, która pomoże Ci w utrzymaniu idealnego stanu mieszkania.
Udostępnij artykuł