10 niesamowitych właściwości miodu
Udostępnij Google News
Zdrowie

10 niesamowitych właściwości miodu

1. W przypadku małych urazów lub poparzeń miód pomoże zwalczyć infekcje bakteryjne. Nawet infekcje, które występują w żołądku, mogą być kontrolowane za pomocą spożywania kilku łyżek miodu dziennie.

Miód jest znany od tysięcy lat. Nawet w starożytnej Grecji czy Egipcie, ludzie doceniali specjalną siłę miodu. Dziś już dokładnie wiemy, jakie są jego właściwości.

2. Miód gryczany jest szczególnie pomocny, gdy męczy nas kaszel. Łyżeczka miodu przed snem pomaga go zwalczyć i sprawia, że łatwiej się nam zasypia.

3. Trzeba przyznać, że miód zawiera dużo kalorii. Jednak posiada także dużo witamin i minerałów. Między innymi żelazo, magnez, mangan, potas, cynk czy wapń.

4. W przypadku szorstkiej skóry miód działa cuda. Aplikacja jest bardzo prosta: rozpuszczamy miód w ciepłej wodzie, a następnie rozprowadzamy po obszarach, które potrzebują nawilżenia. Maseczkę trzymamy tak długo, jak tylko możemy i zmywamy letnią wodą.

5. Miód może pomóc, jeśli masz obniżoną ilość białych krwinek. Dwie łyżki miodu na dzień zmniejszą ten problem.

6. Maseczki z miodu zapobiegają powstawaniu wyprysków na twarzy, ponieważ miód ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

 7. Miód wymieszany z cynamonem może zmniejszyć ryzyko chorób serca, ponieważ obniża poziom złego cholesterolu i wzmacnia żyły oraz tętnice.

8. Miód dostarcza naturalnej, zdrowej energii. Jeśli jesteś aktywna i uprawiasz sport, miód jest najlepszym źródłem energii.

9. Miód dedykowany jest alergikom, zwłaszcza tym, którzy źle reagują na różnego rodzaju pyłki.

10. Nie uwierzysz, ale miód może pomóc w sprawniejszym wyparowaniu alkoholu z organizmu.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie