10 niesamowitych właściwości miodu

10 niesamowitych właściwości miodu

Miód jest znany od tysięcy lat. Nawet w starożytnej Grecji czy Egipcie, ludzie doceniali specjalną siłę miodu. Dziś już dokładnie wiemy, jakie są jego właściwości.
Reklama
1. W przypadku małych urazów lub poparzeń miód pomoże zwalczyć infekcje bakteryjne. Nawet infekcje, które występują w żołądku, mogą być kontrolowane za pomocą spożywania kilku łyżek miodu dziennie. 2. Miód gryczany jest szczególnie pomocny, gdy męczy nas kaszel. Łyżeczka miodu przed snem pomaga go zwalczyć i sprawia, że łatwiej się nam zasypia. 3. Trzeba przyznać, że miód zawiera dużo kalorii. Jednak posiada także dużo witamin i minerałów. Między innymi żelazo, magnez, mangan, potas, cynk czy wapń. 4. W przypadku szorstkiej skóry miód działa cuda. Aplikacja jest bardzo prosta: rozpuszczamy miód w ciepłej wodzie, a następnie rozprowadzamy po obszarach, które potrzebują nawilżenia. Maseczkę trzymamy tak długo, jak tylko możemy i zmywamy letnią wodą.
Reklama
5. Miód może pomóc, jeśli masz obniżoną ilość białych krwinek. Dwie łyżki miodu na dzień zmniejszą ten problem. 6. Maseczki z miodu zapobiegają powstawaniu wyprysków na twarzy, ponieważ miód ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.  7. Miód wymieszany z cynamonem może zmniejszyć ryzyko chorób serca, ponieważ obniża poziom złego cholesterolu i wzmacnia żyły oraz tętnice.

8. Miód dostarcza naturalnej, zdrowej energii. Jeśli jesteś aktywna i uprawiasz sport, miód jest najlepszym źródłem energii.

9. Miód dedykowany jest alergikom, zwłaszcza tym, którzy źle reagują na różnego rodzaju pyłki. 10. Nie uwierzysz, ale miód może pomóc w sprawniejszym wyparowaniu alkoholu z organizmu. Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama