Świąteczni goście i ...pies

Świąteczni goście i ...pies

Wielu z nas ma w domu psy. Każdy z pewnością wie, że zachowują się one bardzo różnie. Jedne to ciche zwierzęta nie lubiące zgiełku, a inne wręcz przeciwnie – są bardzo towarzyskie. Dopóki w domu są jedynie domownicy, charakter i zachowanie pupila nie budzi zwykle specjalnych zastrzeżeń. Zupełnie inaczej jest, kiedy do domu przychodzą goście.

 Pies i goście

Nie tylko pieski różnie zachowują się w towarzystwie ludzi. Także ludzie mają różne nastawienie do zwierząt. Jedni chętnie je głaskają i bawią się z nimi, zaś inni podchodzą do nich z rezerwą i obawą. Wśród Twoich gości mogą znaleźć się osoby zarówno z jednej jak i drugiej grupy. Niezależnie jednak od tego jak reagują na Twojego pupila, musisz pamiętać, że są gośćmi i powinni czuć się u Ciebie komfortowo. Dlatego zadbaj o to, aby pies był dla nich jak najmniej uciążliwy.

 Długi spacer

Jeśli pies będzie zmęczony nie będzie miał ochoty na dzikie harce wśród gości. Dlatego doskonałym pomysłem jest wyprowadzenie go na długi spacer przed wizytą rodziny. Jeśli Twój pupil wyhasa się podczas zabawy na świeżym powietrzu pewnie da spokój odwiedzającym Cię gościom.

 Zajmująca zabawka

Nawet po wyczerpującym spacerze może okazać się, że pies nadal ma ochotę na zabawę. Dlatego powinnaś przygotować dla niego absorbujące zajęcie na czas wizyty. Możesz sprezentować mu ogromną kość, z którą będzie musiał nieco powalczyć albo zabawkę z karmą w środku, do której niełatwo się dostać.

 Zamykanie psa w pokoju

Niekiedy właściciele psa zamykają zwierzę w pokoju lub łazience. Nie jest to najlepszy pomysł. Znacznie lepszym wyjściem jest zajęcie pupila zabawą. Niestety jeśli jest on bardzo niesforny, wówczas odseparowanie czworonoga od gości bywa jedynym sposobem. Trzeba jednak pamiętać, aby w pomieszczeniu pies miał dostęp do wody i zabawek, co pozwoli mu przeczekać wizytę gości w spokoju.

Źródło zdjęcia: fotolia.com

Udostępnij artykuł