Pożyczka na zimowy wyjazd - o czym pamiętać?
Udostępnij Google News
Finanse

Pożyczka na zimowy wyjazd - o czym pamiętać?

Jeśli brakuje pieniędzy na zimowy wyjazd, warto wziąć pożyczkę. Na początku dobrze jest ustalić jej kwotę i termin spłaty, a następnie poszukać atrakcyjnej oferty. Przed podpisaniem umowy należy koniecznie zapoznać się z jej treścią.

Na jaką kwotę wziąć pożyczkę?

Zimowy wyjazd może być bardzo kosztowny. Cena sprzętu narciarskiego, biletu lotniczego do egzotycznego miejsca, zakwaterowania w hotelu lub innych atrakcji wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli brakuje gotówki, warto wziąć pożyczkę. Na portalu VIA SMS PL znajdują się ciekawe oferty, dzięki którym można szybko pożyczyć pieniądze. Czas na ich spłatę wynosi około 30 dni.

Kwota pożyczki powinna zależeć od potrzeb interesanta i wysokości jego dochodów. Nie warto zadłużać się na kilka tysięcy złotych, jeśli do upragnionego celu wystarczy kilkaset złotych. W ten sposób koszt opłat dodatkowych będzie niższy lub w ogóle nie zostanie wyznaczony. Najlepiej będzie przygotować kosztorys całego wyjazdu, pamiętając o cenie:

 • zakwaterowania (można wybrać hotel, hostel, pensjonat, kwaterę prywatną i inne),
 • dojazdu w obie strony,
 • wyżywienia (jeśli nie jest wliczone w cenę noclegu),
 • zakupu sprzętu specjalistycznego (na przykład nart lub deski do snowboardu),
 • wyposażenia bagażu (czyli zakupu odzieży, kosmetyków, napojów, przegryzek i innych),
 • atrakcji dostępnych na miejscu (między innymi wyjścia do klubów bądź lekcji z instruktorem snowboardingu).

Jeśli pieniądze z pożyczki nie zostaną wydane, warto je zachować i wykorzystać podczas spłaty zobowiązania.

Porównanie ofert i sprawdzenie warunków umów

Po przygotowaniu kosztorysu zimowego wyjazdu przychodzi pora na wybór pożyczkodawcy. Warto poszukać atrakcyjnych ofert w internecie, czyli na stronach banków oraz firm oferujących pożyczki. Informacje zawarte na ulotkach lub w gazetach często wprowadzają zainteresowanego w błąd. Przydatne mogą okazać się tak zwane porównywarki finansowe, które pokazują propozycje pożyczek najpopularniejszych firm i instytucji. Należy zwrócić uwagę na:

 • minimalną i maksymalną kwotę pożyczki,
 • termin spłaty pożyczki,
 • opłaty dodatkowe,
 • odsetki,
 • ewentualne raty.

Po wyborze najlepszej oferty warto się jej szczegółowo przyjrzeć. Dobrze jest zapoznać się z regulaminem oraz warunkami umowy. Dzięki temu będzie można uniknąć przykrych niespodzianek, na przykład wysokich odsetek, ukrytych opłat bądź kar umownych. Powstałe wątpliwości warto omówić z pracownikami danego banku lub instytucji bądź też skontaktować się z osobami, które wzięły już pożyczkę. W tym przypadku pomocne mogą się okazać fora internetowe. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, należy ponownie przeczytać jej treść i upewnić się, że wszystkie kopie wyglądają identycznie. Jest to dobra metoda na uniknięcie finansowych oszustów lub naciągaczy.

Terminowy zwrot pożyczki

Po zakończonym wyjeździe należy zająć się spłatą pożyczki. Terminowy zwrot pieniędzy zapobiegnie karom i wzrostowi kwoty należności. Nie warto czekać do ostatniej chwili. Niektóre banki zapewniają obniżenie odsetek, jeśli pożyczka zostanie spłacona odpowiednio wcześnie.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie