Aromatyczna włoska kawa w Twoim domu – jaki ekspres automatyczny wybrać
Udostępnij Google News
Kuchnia

Aromatyczna włoska kawa w Twoim domu – jaki ekspres automatyczny wybrać

Zapach kawy działa na zmysły, pobudza, dostarcza niesamowitych wrażeń i przywołuje wspomnienia. Aromatyczne espresso, mleczne cappuccino, kremowe caffè latte przyrządzone w odpowiedni sposób przeniosą Cię do słonecznej Italii i zapewnią upragniony relaks. Odtwórz w domu klimat kameralnych włoskich kawiarenek i przyrządź prawdziwą włoską kawę dzięki automatycznemu ekspresowi. Podpowiadamy, jaki ekspres i jaką kawę wybrać.

Aromatyczna i dobrze przyrządzona kawa sprawi, że czas zatrzyma się w miejscu, a przed oczami będziesz miała relaksujące obrazy z wakacji – nagrzane od słońca ulice, zapierające dech w piersi krajobrazy. Bez znaczenia, czy byłaś we Włoszech, czy może tylko o nich czytałaś lub słyszałaś – kawa ma tak niesamowitą moc, że nawet przechodząc obok kawiarni lub sklepu z kawą i czując jej niebiański aromat, automatycznie poddajesz się jej urokowi. Jeśli jesteś do tego smakoszką kawy, jesteś podwójnie podatna na jej działanie i tym bardziej powinnaś zadbać, by w Twoim domu właśnie aromat włoskiej kawy królował.

Na całym świecie wypijane jest około 400 miliardów filiżanek kawy rocznie, a miłośników kawy spotkasz na niemal każdym kroku. Niestety, aby zakosztować prawdziwej włoskiej kawy, najczęściej udajesz się do kawiarni. Tymczasem możesz słoneczną Italię pachnącą aromatyczną kawą przywołać we własnym domu, a wystarczy do tego po prostu ekspres automatyczny.

Ekspresy automatyczne do kawy

Najpewniejszym sposobem na uzyskanie włoskiego smaku i aromatu są ekspresy automatyczne, które posiadają te same ustawienia co w prawdziwej włoskiej kawiarni. Zakup takiego urządzenia do domu to same plusy. Samo przyrządzenie kawy zajmuje kilka minut, a w zamian otrzymujesz prawdziwą włoską kawę o perfekcyjnej gęstej piance o kremowej konsystencji. Możesz dostosować napój do własnych preferencji – wybierasz moc, rodzaj i wielkość kawy, dzięki temu przyrządzisz akurat tę kawę, na którą masz aktualnie ochotę. Ulubione pozycje możesz zapisać w menu i już jednym przyciskiem będziesz mogła powrócić do ulubionego włoskiego napoju.

Na rynku odnajdziesz wiele modeli, które są dedykowane zarówno początkującym kawoszom, jak i bardziej zaawansowanym entuzjastom kawy. Modny design dopasujesz do każdego wnętrza, a za jednym dotknięciem przygotujesz mleczne capppiccino, caffè latte czy aromatyczne espresso. Możesz wybrać automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem, ekspres z funkcją Two-In-One-Touch, ekspres automatyczny ze spieniaczem i wiele innych. Ofertę ekspresów automatycznych do kawy możesz sprawdzić i porównać tutaj: http://www.krups.com.pl/types/category/15

Jaki rodzaj kawy wybrać

Jeśli zdecydowałaś się na ekspres automatyczny, powinnaś wiedzieć, jaką kawę wybrać i poznać jej odmiany i smaki kawy. Kawy włoskie uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Wpływa na to przede wszystkim sposób uprawiania kawy – ziarna dojrzewają w słonecznych rejonach Włoch, a cały proces uprawiania, zbierania, selekcji i palenia odbywa się w poszanowaniu wielopokoleniowej tradycji.

Na smak kawy wpływa styl i sposób palenia ziaren. Do włoskiej kawy idealne są ziarna ciemno palone – kawa do ekspresu jest intensywna w smaku, wyraźnie gorzka, ale nie kwaśna, ma wyraźniejszy aromat, który przy dobrym przechowywaniu zachowuje się przez okres nawet dwóch lat.

Rozróżniania się nawet do 60 gatunków kawowca, a najpopularniejsze są dwa – arabica i robusta. Kawosze doceniają przede wszystkim smak i zapach stuprocentowej arabiki, ale na rynku odnajdziesz również mieszanki: te z północnych Włoch posiadają często nie więcej niż 30% robusty i są łagodniejsze w smaku, mieszanki z Sycylii czy Neapolu mają nawet 50% robusty i mają gorzkawy posmak.

Wybór odpowiedniej kawy zależy od preferencji smakowych oraz od rodzaju napoju, który będziesz przyrządzać, ale możemy podpowiedzieć, że najlepsza kawa to ta najświeższa. Kawę po zakupie warto od razu wykorzystać i nie przechowywać za długo.

Zapewnij sobie powrót do ciepłego i słonecznego lata spędzonego we Włoszech. Pobudź swoją wyobraźnię i zasmakuj we wspomnieniach, szczególnie że nie zawsze pogoda za oknem rozpieszcza, a aromatyczna włoska kawa w ciągu dnia to chwila dla Ciebie i warto w ten czas poddać się włoskiemu stylowi życia i delektować się smakiem ulubionej kawy powoli i bez zbędnego pośpiechu.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie