Doceń ocet, poznając jego zaskakujące właściwości i zastosowania!
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Doceń ocet, poznając jego zaskakujące właściwości i zastosowania!

Ocet kojarzony jest przede wszystkim z kuchnią, doprawianiem czy przetworami. Jednak jak się okazuje, ma on o wiele więcej zastosowań, które zaskakują! Ocet może także zastąpić drogie środki do sprzątania, czy pomóc w pielęgnacji włosów... Poznaj właściwości octu, o których nie miałaś pojęcia.

Usuwa plamy z podłóg i dywanów

Aby usunąć plamy z podłogi, wymieszaj 1 szklankę octu z 2 litrami ciepłej wody. Do czyszczenia dywanów, zastosuj ocet na zabrudzony obszar, szoruj za pomocą szmatki, a następnie dodawaj na plamę po odrobinie wody aż do wypłukania octu i wywabienia plamy. Pozostaw do wyschnięcia.

Neutralizuje zapach dymu papierosowego

Aby zneutralizować zapach dymu papierosowego, wlej ocet do miski i umieść ją w miejscu, w którym chcesz wyeliminować nieprzyjemny zapach.

Usuwa plamy potu

Polej obfitą ilością octu obszary odzieży, na których da się zauważyć plamy z potu. Pozostaw na co najmniej 10 minut, a następnie spłucz. Twoja ulubiona koszula będzie wyglądała jak nowa.

Pozostawia na dłużej lakier na paznokciach

Przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru, zanurz paznokcie w połowie szklanki octu na 10 minut. Zauważysz, że lakier do paznokci będzie o wiele bardziej trwały.

Zabija chwasty

Biały ocet może być bardzo przydatny w tępieniu niepotrzebnych chwastów w naszym ogródku. Znacznie hamuje ich wzrost. Stosuje się go poprzez rozpylanie bezpośrednio na liście chwastów.

Sprawia, że mamy jedwabiste włosy

Wymieszaj 50 ml octu i 100 ml wody. Następnie mieszankę przelej do pojemnika z rozpylaczem. Zraszaj nią włosy przed myciem. Spłukuj po 10 minutach.

Źródło zdjęcia: www.fotolia.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie