Korektory w makijażu

Korektory w makijażu

Wykonując makijaż większość z nas rezygnuje z zastosowania korektora wybierając kiepsko dobrany podkład w płynie lub musie, który swoją odmienną od odcieniu ich cery barwą pomaga im ukryć wszelkie niedoskonałości. Uzyskujemy jednak w ten sposób efekt nieestetycznej i nienaturalnej maski. Zastosowanie miejscowo pod właściwy podkład różnokolorowych korektorów pozwoli nam ukryć niedoskonałości cery i jednocześnie zachować naturalny i piękny wygląd.
Jednak większość z nas nie wie jak używać korektora, widząc w sklepie zielone, żółte i różowe korektory wydaje nam się że będą strasznie widoczne i rezygnujemy wybierając ewentualnie ten w kolorze beżowym. Paradoksalnie maskujące fluidy są bardziej widoczne i czynią więcej zła dla naszej urody. Poniżej przedstawiam kolory korektorów wraz ze specyfikacją jakie zmiany na twarzy najlepiej nimi zatuszować. Dodatkowo opiszę jak stosować korektor aby uniknąć efektu maski. Korektor żółty - daje efekt rozświetlenia, świetnie sprawdza się na sińcach pod oczami, zaczerwienieniach przy skrzydełkach nosa, w kącikach oczu i ust oraz nad górną wargą. Korektor zielony – niweluje zaczerwienienia, w skutek jego zastosowania wszelkie czerwone zmiany niemal znikają, jeśli Twoim problemem są rozszerzone i popękane naczynka koniecznie zainwestuj w zielony korektor, pomoże również w ukryciu czerwonych krost. Korektor różowy – zniweluje oznaki zmęczenia na twarzy, jeśli muśniesz tym kolorem pod łukami brwiowymi ożywisz spojrzenie. Korektor beżowy – inaczej uniwersalny, świetnie nadaje się do wyrównywania nierówności cery, wspólnie z korektorem żółtym świetnie zatuszuje cienie pod oczami, a także ukryje wypryski.

Jak i kiedy nakładać korektor ?

Przed przystąpieniem do makijażu umyj twarz, tonizuj i nałóż krem. Korektor będzie pierwszym elementem. W zależności od konsystencji korektora (może być sypki, prasowany w kremie) wybierz niewielki okrągłe pędzelek lub aplikator do cieni do powiek – sama zdecydujesz czym wygodniej nakładać ci kosmetyk (niektórzy nakładają palcami). Nakładaj korektor punktowo na określone zmiany na twarzy, następnie delikatnie go rozprowadź, całość przykryj dokładnie dobranym podkładem i matującym pudrem. Teraz możesz przejść do nakładania różu i bronzera oraz do wykonania makijażu oczu oraz ust. Marta
Udostępnij artykuł