10 sposobów na piękne stopy
Udostępnij Google News
Uroda

10 sposobów na piękne stopy

Nasze stopy często nas martwią, przejmujemy się ich wyglądem. Najczęściej spędzają nam sen z powiek latem kiedy chcemy włożyć delikatne sandałki. Aby nasze stopy były piękne powinnyśmy dbać o nie przez cały rok a nie tylko na wiosnę i latem kiedy je odsłaniamy. Dzięki sumienności, systematyczności i regularnej trosce ta część naszego ciała nie będzie przesuszona, łuszcząca się, a paznokcie będą zadbane i estetyczne.

Poniżej znajdziesz 10 sposobów na całoroczną dbałość o piękne stopy:

1. Numer jeden to higiena, stopy należy myć każdego dnia (nawet 2-3 razy, bo bardzo się pocą) i codziennie konieczne jest zmienianie skarpetek.

2. Każdego dnia używaj kremu i dezodorantu do stóp, raz na tydzień zrób peeling stóp pod prysznicem.

3. Na co dzień wybieraj wygodne i dobrze dopasowane obuwie. Szpilki nie są zalecane do noszenia bez przerwy, gdyż mogą zniekształcać zarówno stopy jak i powodować wiele problemów zdrowotnych.

4. Raz w tygodniu wykonuj łagodny pedicure stóp we własnej łazience, natomiast raz w miesiącu lub co półtora miesiąca warto wybrać się na taki zabieg do kosmetyczki.

5. Jeżeli skóra na Twoich stopach łuszczy się korzystaj z tarki do stóp lub pumeksu, dla lepszego efektu najlepiej bezpośrednio po kąpieli.

6. Skuteczny sposób na usuwanie ze stóp zgrubiałego naskórka jest nacieranie ich olejkiem rycynowym.

7. Jeżeli cierpisz z powodu nadmiernej potliwości stóp wykonuj kąpiele w wodzie z octem.

8. Rób masaże stóp, jednym z lepszych jest bose chodzenie po piasku na plaży.

9. Nie zaniedbuj żadnych zmian na stopach – wszelkie choroby skóry konsultuj jak najszybciej z lekarzem, problemy kosmetyczne jak odciski czy wrastające paznokcie pokaż możliwie szybko kosmetyczce.

10. Latem chodź jak najwięcej boso w wygodnych sandałach, niech skóra odpocznie po zimie i pooddycha.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie