5 sprawdzonych sposobów na zachowanie gładkiej cery na lata
Udostępnij Google News
Uroda

5 sprawdzonych sposobów na zachowanie gładkiej cery na lata

Piękna, gładka, promienna i co najważniejsze młoda skóra przez wiele lat mimo upływającego czasu to marzenie niemal każdej kobiety. Wiele czynników występujących w dzisiejszym świecie wpływa na pogorszenie jej kondycji.

Elementy pielęgnacji skóry, takie jak stosowanie odpowiednich kosmetyków opóźniających procesy jej starzenia się są w obecnych czasach niema dla każdej kobiety na porządku dziennym. Jednak krem nie jest jedynym i niezawodnym sposobem. Dbając o siebie i swoje zdrowie chronimy również naszą skórę. Stosujemy profilaktykę starzenia się lub działamy aby zminimalizować ilość już powstałych zmarszczek.

Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na zachowanie pięknej i promiennej skóry przez wiele lat:

1. Ruch to zdrowie i … uroda

Formy aktywności na świeżym powietrzu sprzyjają zachowaniu dobrej kondycji i zdrowia, ale nie tylko pod względem fizycznym. Nie bez znaczenia są również dla wyglądu skóry. Powiększeniu ulega dopływ tlenu do organizmu co powoduje przyspieszenie krążenia, a to z kolei powoduje lepsze odżywienie komórek i bardziej promienny wygląd skóry.

2. Zbawienny sen

Optymalna ilość snu to około 7 – 8 godzin na dobę. Gdy śpimy skóra ulega odprężeniu, znikają z niej wszelkie napięcia, które powodują pogłębianie się zmarszczek (jest to właśnie przyczyna faktu, że rano budzimy się z gładszą cerą). Wskazane jest sypianie przy otwartym oknie, na odpowiednio wyprofilowanej poduszce, która sprawia, że skóra na szyi się nie „gniecie”. Kolejną ważna korzyścią płynącą z regularnego i odpowiedniego wypoczynku jest fakt, że podczas gdy śpimy zachodzą procesy regeneracji naskórka, a procesy podziałów komórkowych zachodzą trzy razy szybciej niż za dnia.

3. Usuwanie makijażu na noc

Przed położeniem się wieczorem do łóżka powinno się właściwie przygotować skórę poprzez dokładne zmycie makijażu. Warstwa, która nakładamy na dzień w celu poprawienia wyglądu, ukrycia niedoskonałości i poprawy pewności siebie ma tendencję do blokowania porów i uniemożliwiania skórze regeneracji. Jeśli mamy cerę suchą lub wrażliwą użyjmy mleczka lub płynu micelarnego, który można stosować również na skórze normalnej, tłustej i mieszanej.W przypadku tych ostatnich rodzajów cer nie zaszkodzi jeśli makijaż usuniemy odpowiednim żelem do mycia twarzy w połączeniu z przegotowaną wodą.

Każdorazowo demakijaż powinien zostać zakończony tonizacją czyli przemyciem skóry odpowiednim tonikiem, który pomaga przywrócić jej właściwe pH.

4. Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Promieniowanie, a w szczególności promienia UVA powodują uszkodzenia włókien kolagenowych oraz elastylowych, co wywołuje zmniejszenie napięcia skóry, staje się ona wiotka, a zmarszczki pojawiają się znacznie szybciej. W wyniku promieni słonecznych niszczone są również komórki tłuszczowe, przez co skóra ulega powolnemu wysuszeniu, a bruzdy stają się dużo bardziej widoczne. Z tego powodu powinno się na co dzień stosować kremy z filtrem (nawet na jesień) SPF 15 a w czasie upałów SPF 30.

5. Nie palenie tytoniu

Zawarta w papierosach nikotyna powoduje zwężanie naczyń krwionośnych przez co zmniejsza się ilość tlenu oraz substancji odżywczych dostarczanych do skóry. Długoletnie palenie sprawia, że skóra jest „niedożywiona” i „szarawa”. W wyniku palenia uszkadzane są również włókna kolagenowe przez co skóra staje się wiotka i uwidaczniają się zmarszczki.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie