6 prostych trików, które pomogą Ci w pielęgnacji ciała i włosów
Udostępnij Google News
Uroda

6 prostych trików, które pomogą Ci w pielęgnacji ciała i włosów

Każda kobieta powinna dbać o swój wygląd, kondycję ciała czy włosów. Kiedy to słyszymy, oczami wyobraźni widzimy, ile pieniędzy trzeba wydać na wszystkie specyfiki do pielęgnacji. Jednak dbanie o siebie i o swój wygląd wcale nie musi być drogie. Poznaj 6 prostych trików, które pomogą Ci pielęgnować skórę i włosy, a nie wymagają praktycznie żadnych nakładów finansowych.

  1. Podpuchnięte oczy

Rano po przebudzeniu masz podpuchnięte oczy? Każdego wieczoru umieszczaj łyżkę stołową w lodówce i przykładaj ją w okolice powiek i pod nimi tuż po wstaniu z łóżka. Zauważysz, że dzięki temu okolice Twoich oczu będą wyglądały świeżo.

  1. Błyszcząca cera

W przypadku błyszczącej cery, pomogą filtry do kawy! Wystarczy przyłożyć bibułę filtracyjną do twarzy, a ta pochłonie nadmiar sebum.

  1. Wysuszona struktura włosa

Zamiast osuszać włosy ręcznikiem, użyj starej bawełnianej koszulki. Pocieranie włosów ręcznikiem sprawia, że powierzchnia włosów staje się szorstka.

  1. Zaniedbane stopy

Aby utrzymać stopy w dobrej kondycji, co wieczór nakładaj na nie grubą warstwę kremu do stóp, a przynajmniej dwa razy w tygodniu kładź się do łóżka w skarpetkach dedykowanych do pielęgnacji stóp.

  1. Depilacja

Krem czy piankę do golenia zastąp odżywką do włosów. Ma ona nie tylko właściwości  nawilżające, ale także zmniejszy zaczerwienienie i podrażnienie skóry po goleniu.

  1. Spierzchnięte usta

Jeśli masz suche, spierzchnięte usta, możesz je potrzeć miękką, wilgotną szczoteczką. Dzięki temu usuniesz wysuszone resztki naskórka, pobudzisz krążenie krwi i sprawisz, że ​​usta będą miękkie. Zaraz po takim zabiegu nałóż balsam na usta.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie