Jak zwalczyć skórkę pomarańczową?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak zwalczyć skórkę pomarańczową?

Skórka pomarańczowa inaczej określana jest mianem cellulitu. Jest to bardzo częsta przypadłość, która dotyka mniej więcej 8 na 10 kobiet. Skórka pomarańczowa to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Nie można jej wyleczyć, ale za to możliwe jest jej maksymalne zredukowanie. Zima szybko minie, i nie wiadomo kiedy nadejdzie lato! Jeżeli chcesz dobrze wyglądać latem i czuć się komfortowo, postaraj się już teraz podjąć walkę z cellulitem!

Wykonuj delikatne peelingi

Pobudźmy naszą skórę! W tym celu należy wykonywać delikatne, naturalne peelingi. Najlepszym pomysłem będzie przygotowanie ich samodzielnie. Sposób przygotowania: ulubiony żel pod prysznic, fusy z kawy mielonej, ulubiony olejek eteryczny, sok z cytryny oraz cynamon. Należy wykonywać go do 3 razy w tygodniu, nakładając na zajęte cellulitem miejsca.

Regularnie nawadniaj organizm

W walce z cellulitem pomoże nam picie wody w zalecanych przez specjalistów ilościach. Powinnyśmy pić dziennie przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Dzięki temu pozbędziemy się zalegających w naszym organizmie toksyn i nadmiaru wody, która sprawia, że czujemy się bardziej opuchnięte i ciężkie.

Kąpiele i prysznice

Jeżeli stawiasz na kąpiele w wannie, dodaj do wody olejki eteryczne o działaniu wyszczuplającym. Przede wszystkim warto postawić na olejki cytrusowe. Jeśli jednak wybierasz prysznic, wykonuj pod nim masaż wodny. Na przemian traktuj swoje ciało zimną i gorącą wodą.

Zacznij ćwiczyć

Regularne ćwiczenia pozwolą Ci pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej. Rowerek, ćwiczenia wymagające napinania pośladków, bieganie, orbitek... Nie dość, że wysmuklisz całe swoje ciało, to także zredukujesz cellulit.

Źródło zdjęć: www.fotolia.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie