10 sposobów na kaca
Udostępnij Google News
Zdrowie

10 sposobów na kaca

Dobra zabawa sylwestrowa czy jakakolwiek inna, może niestety skutkować pojawieniem się konsekwencji w postaci kaca. Stan ten nie jest miły ani przyjemny, a czasem, szczególnie jeśli poprzedniego dnia dużo wypiliśmy może być wręcz ciężki do przetrwania. Jednak perspektywa męczenia się nie powoduje u nikogo rezygnacji z uczestnictwa w dobrej zabawie.

Wiele osób opracowało własne metody walki z kacem. Mniej lub bardziej skuteczne. Z całą pewnością można złagodzić jego objawy, jednak dzień po imprezie trzeba zwyczajnie przetrwać. Podajemy kilka sprawdzonych sposobów na kaca, może po tegorocznej szampańskiej zabawie sylwestrowej, kogoś z was poratują.

1. Picie dużej ilości niegazowanej wody – kac w znacznym stopniu jest skutkiem odwodnienia, spożywanie dużych ilości wody pomaga w nawodnieniu organizmu, poprawia samopoczucie i łagodzi objawy kaca. Jeśli w trakcie dobrej zabawy będziemy pamiętać aby spożywać również inne napoje niż alkoholowe (np. popijać wódkę wodą) mamy dużą szansę na uniknięcie kaca następnego dnia.

2. Nie pijemy napoi izotonicznych – są one podobnie jak drinki złożone z substancji chemicznych i ich spożywanie gdy źle się czujemy na kacu może jeszcze pogłębić nasze dolegliwości. Zadaniem takich napoi jest w prawdzie nawadnianie organizmu jednak nie po piciu alkoholu a po uprawianiu sportu, a z całą pewnością zakrapianej imprezy nie uznamy za dyscyplinę olimpijską.

3. Mocna kawa – wypicie jej nie jest z całą pewnością metodą najzdrowszą, ale również do powstania naszego złego samopoczucia nie przyczyniły się zdrowe rzeczy. Kawa może pogłębiać odwodnienie, jednak daję dużo energii dzięki zawartej w sobie kofeinie. Jeśli wypijemy kawę z dużą ilością mleka z całą pewnością poczujemy się lepiej, gdyż uzupełnimy wiele brakujących naszemu organizmowi składników.

4. Wywarzony obiad – po sylwestrowej zabawie z całą pewnością nie przysłuży nam się potężny posiłek, będący powtórką z obchodzonych niedawno świąt Bożego Narodzenia. Mimo to zdrowy i odpowiednio zbilansowany posiłek może pomóc w wyleczeniu się z kaca. Najlepiej jeśli na noworoczny obiad przygotujemy delikatne mięso (np. drób) z ryżem i ogórkami kiszonymi.

5. Witaminy – wypłukane z organizmu witaminy w świetny sposób uzupełnić można poprzez wypicie z rana świeżego soku owocowego lub warzywnego.

6. Klin – gdy dzień po imprezie zaczyna męczyć kac, zapijamy go znów alkoholem, opóźniając nieprzyjemne objawy.

7. Wysiłek fizyczny – ćwiczenia aerobowe – jogging, bieżnia lub rowerek poprzedzone wypiciem dużej ilości wody z całą pewnością pomogą wypocić wszystkie toksyny z organizmu i pozbyć się uporczywego kaca.

8. Koktajl owocowy – przygotuje go niemal każdy barman, najchętniej polecane są te na bazie bananów, które mogą stanowić wyjście do stworzenia bardziej kolorowych koktajli z większej ilości owoców. Taki koktajl z pewnością postawi nas na nogi.

9. Medycyna – nikomu tego nie życzymy jeśli jednak naprawdę przecholujemy z alkoholem i znajdziemy się w szpitalu, zostanie względem nas zastosowana jedna z najskuteczniejszych metod na kaca, podpięcie d kroplówkę i przetoczenie płynów.

10. Kawa po cygańsku – czyli kawa z dodatkiem soku z cytryny. Wypijamy ją przed imprezą oraz następnego dnia na kaca. Działa dużo skuteczniej niż chętnie stosowane napoje energetyczne i z całą pewnością poleciłby ją nawet nasze babcie.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie