Czego powinieneś nauczyć się i co robić w wieku 20 lat?

Czego powinieneś nauczyć się i co robić w wieku 20 lat?

Bycie 20-latkiem to nie tylko imprezowanie, ale też wkraczanie w dorosłość.
Reklama
Oto lista umiejętności, czy nawyków, które powinieneś nabyć przed ukończeniem 30 lat.
  1. Naucz się gotować. Poza tym, że nabędziesz przydatną  w życiu umiejętność, sporo też zaoszczędzić - w końcu domowy obiad jest sporo tańszy niż kupne jedzenie. Szukaj nowych przepisów, odkrywaj swoje smaki - kiedy, jak nie teraz.
  2. Miej pracę, która daje ci poczucie sensu. Wiek 20 lat to czas, w którym masz dużo energii i łatwo się uczysz - wykorzystaj go więc na naukę rzeczy, które przydarzą ci się w późniejszym etapie życia.
  3. Kontroluj swoją wagę i zainteresuj się zdrowym odżywianiem. Wiek 20 lat to okres, w którym zaczynasz nową pracę i często co za tym idzie, zmieniasz prowadzony przez siebie tryb. Jeśli do tej pory często się ruszałeś, a teraz siedzisz za biurkiem - możesz szybko nabawić się otyłości, dlatego działaj zanim to nastąpi.
  4. Wprowadź do diety warzywa.
  5. Ogranicz cukier. Najlepiej zrezygnuj w ogóle z napojów słodzonych, ogranicz spożywane słodkości. To pozwoli uniknąć ci w przyszłości cukrzycy i otyłości.
  6. Zacznij się ruszać. Wykorzystuj też preteksty - np. chodź do pracy pieszo.
  7. Pilnuj porcji posiłków. Nie musisz odmawiać sobie np. mięsa, czy węglowodanów, ale warto stosować dietę pięści. Niech każda potrawa ma jej wielkość - np. mięso czy ryż.
  8. Spalaj kalorie po imprezie. W wieku 20 lat kilogramy przybywają powoli, prawie niezauważalnie. Żeby temu zapobiec po każdej imprezie, na której wypijesz alkohol lub pochłoniesz więcej kalorii, pamiętaj, by zgubić te kilogramy - np. ćwicząc lub stosując detoks.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama