Jak pokonać zapalenie pęcherza moczowego?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pokonać zapalenie pęcherza moczowego?

Rumiankowa moc

Zapalenie pęcherza moczowego jest niesamowicie uciążliwą dolegliwością. Najczęściej objawia się częstymi wizytami w toalecie, uczuciem dyskomfortu podczas oddawania moczu, ciągłym wrażeniem niepełnego opróżnienia pęcherza, a także swędzeniem, pieczeniem i bólem w okolicach intymnych. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka skutecznych wskazówek!

Stosuj kąpiele w dodatkiem w postaci naparu z rumianku. Ma on silne właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Warto jest także spożywać napar z rumianku. Oprócz tego, że zniweluje on stan zapalny, złagodzi i ukoi nerwy.

Witamina C

Należy przyjmować około 1000 mg na dobę. Zarówno w postaci pastylek, jak i można spożywać sok z cytrusów lub czarnej porzeczki, a także jeść kwaśne owoce.

Żurawina

Po pierwsze, warto spożywać duże ilości żurawiny. Działa ona przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Przede wszystkim nie pozwala bakteriom osadzać się na ściankach pęcherza. Można spożywać owoce żurawiny, sok lub inne preparaty żurawinowe.

Dziurawiec

Napar z niego również warto jest dodać do kąpieli. Wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, bakteriobójczym oraz leczy uszkodzenia skóry.

Termofory

Jeśli męczy Cię zapalenie pęcherza, koniecznie rozgrzewaj jego okolice. Najlepiej robić ciepłe okłady na podbrzusze lub dolną część pleców. Warto używać termoforów albo poduszek elektrycznych.

Bielizna

Gdy poczujesz, że z Twoim pęcherzem zaczyna dziać się coś złego, pamiętaj o tym, żeby często zmieniać bieliznę. Ponadto ważnym jest, żeby noszona przez Ciebie bielizna była ciepła, dzięki temu pęcherz szybciej odzyska dobrą kondycję.

Źródło zdjęcia: www.fotolia.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie