Czym doczyścić zabrudzone powierzchnie w kuchni i łazience?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Czym doczyścić zabrudzone powierzchnie w kuchni i łazience?

Szukasz domowych, ale przede wszystkim skutecznych sposobów na doczyszczenie zabrudzonych powierzchni w Twojej kuchni i łazience? W takim razie poznaj zastosowanie trzech produktów, które na pewno masz w domu!

Soda oczyszczona

Soda może być wykorzystana, jako środek do zadań specjalnych. Ma wiele pozytywnych właściwości, takich jak pochłanianie przykrych zapachów, usuwanie wszelkiego rodzaju osadów czy wybielanie powierzchni. Za pomocą sody oczyszczonej możemy wyczyścić wszystkie pomieszczenia i zakamarki w naszym mieszkaniu!

Proszek do pieczenia

Jeżeli masz kłopot z brudnymi fugami i od dłuższego czasu nie możesz ich doczyścić, postaw na niezawodny proszek do pieczenia. Najlepiej wymieszaj go z niewielką ilością wody. Po wymieszaniu nałóż specyfik na zabrudzone miejsca i zostaw go tam przynajmniej na 15 minut. Po tym czasie chwyć za szczoteczkę i pocieraj do momentu zejścia brudu. Spłucz wodą.

Ocet

Ocet to niedoceniany sprzymierzeniec każdej kobiety, która chcąc nie chcąc, musi wykonywać różne prace domowe, w tym sprzątanie. Nie dość, że znajdziesz go w swojej kuchni, to kosztuje naprawdę niewiele, więc nie nadwyręży Twojego portfela. Chcąc wykorzystać go do czyszczenia różnych powierzchni, wymieszaj go z wodą - w przypadku niewielkich zabrudzeń lub polej powierzchnię samym octem - w przypadku trudnych zabrudzeń, takich jak rdza czy kamień. Po wyczyszczeniu dokładnie spłucz wodą.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie