5 tajników, dzięki którym dowiesz się jak zrobić idealne pranie

5 tajników, dzięki którym dowiesz się jak zrobić idealne pranie

Ile razy zdarzyło Ci się wyjąć z pralki ubrania, które wyglądały gorzej niż przed wypraniem? Jeśli choć raz zaliczyłaś wpadkę podczas prania, koniecznie poznaj 5 poniższych tajników a gwarantujemy, że już nigdy nic Cię nie zaskoczy!
Reklama
1. Jak uniknąć zafarbowania? Musisz zastosować sortowanie ubrań na kolory, jak i materiały. Poza tym możesz zaopatrzyć się w specjalne ściereczki pochłaniające nadmiar kolorów, które podczas prania wydzielają nasze ubrania. 2. Jak prać ubrania z suwakami? Żeby nie uszkodzić ubrań, zawsze pierz je z zasuniętymi suwakami, nigdy z rozsuniętymi. Dzięki temu, zadbasz też o to, żeby ząbki suwaka się nie zdeformowały. 3. Jak dawkować środki piorące do ilości prania? Przede wszystkim powinnyśmy się stosować do instrukcji zapisanych na opakowaniach. Jeśli wsypiesz zbyt wiele proszku, na odzieży mogą zostać białe plamy, a także odbarwienia. W przypadku odbarwień nie będzie już ratunku... 4. Jak wyczyścić plamy? Czasami plamy są tak duże, że zapieramy je ręcznie przed włożeniem do pralki.
Reklama
Niestety, ale jeśli zrobimy to zbyt energicznie lub za pomocą nieodpowiednich przyrządów czy chemikaliów, możemy zniszczyć ubranie. Dlatego najlepiej jest zastosować na zabrudzenie nieinwazyjny środek czyszczący, taki jak płyn do naczyń czy zwykłe szare mydło. Możemy także lekko potrzeć plamę delikatną, bawełnianą ściereczką. 5. Jak prać ręczniki? Twoje ręczniki po wysuszeniu są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku? Mało kto o tym wie, ale przyczyna tkwi w płynie do płukania tkanin. To on sprawia, że nasze ręczniki nie są miękkie i puszyste. Spróbuj choć raz wyprać je bez użycia płynu do płukania, a będą jak nowe! Źródło zdjęcia: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama