Jak usunąć trudne plamy z dywanów?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak usunąć trudne plamy z dywanów?

Soda oczyszczona

Plamy na dywanie to nie koniec świata! Poznaj kilka skutecznych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z każdym, nawet najbardziej trudnym zabrudzeniem!

Soda jest skuteczna, jeżeli chodzi o usuwanie plam. Radzi sobie nawet z plamami po winie. Aby samodzielnie poradzić sobie z zabrudzeniem za pomocą sody, osusz zaplamiony fragment dywanu za pomocą sody nakładanej za pomocą czystej szmatki. Następnie spryskaj to miejsce za pomocą roztworu wody z sodą. Później naciśnij czystą gąbką na ten obszar, aby usunąć nadmiar sody. Czynność powtórz kilkukrotnie, a zauważysz, że za każdym naciskiem gąbki, plama zacznie blednąć. Gdy plama zniknie, opłucz miejsce ciepłą wodą i połóż w tym miejscu ręcznik papierowy.

Krem do golenia

Krem do golenia jest najlepszy do wywabiania plam z dywanów - tak twierdzi wiele osób! Podobno jest tak skuteczny, że usunie prawie każdy rodzaj plam. Zastosuj krem do golenia bezpośrednio na plamę i pozostaw go tam na około 30 minut. Gdy krem do golenia zaschnie, zbierz go delikatnie.

Jak usunąć wosk?

Jeśli chodzi o wosk, zaleca się jego ponowne ogrzanie i usunięcie. Żeby to zrobić, trzeba umieścić szmatkę na zaschniętym wosku, po czym przez chwilę rozgrzać go za pomocą żelazka. Następnie należy zeskrobać wosk za pomocą nożyka. Pozostałości wosku usuniesz, przykładając do dywanu ręcznik papierowy i ogrzewając go również za pomocą żelazka.

Jak usunąć gumę do żucia?

Pewnie niejedna z nas miała już taką sytuację, że nie wiadomo skąd, ale guma znalazła się na domowym dywanie. Żeby się jej pozbyć, najlepiej włożyć daną rzecz do zamrażalnika. Dywanu tam nie włożymy, więc należy wyjąć zamrożone kostki lodu i przyłożyć do gumy. Gdy guma się zmrozi, podważamy ją za pomocą łyżki, a resztki ostrożnie odcinamy małymi nożyczkami.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie