SPRAWDŹ, CO ROBI URSZULA DUDZIAK, BY ZACHOWAĆ WIECZNĄ MŁODOŚĆ?
Udostępnij Google News
Zdrowie

SPRAWDŹ, CO ROBI URSZULA DUDZIAK, BY ZACHOWAĆ WIECZNĄ MŁODOŚĆ?

Urszula Dudziak to kobieta wielozadaniowa – śpiewa, pisze książki i pamiętniki, podróżuje po całym świecie. Gdy wchodzi na scenę najpierw widzimy burzę rudych włosów, świetną figurę i mnóstwo energii. Aż trudno uwierzyć, że Pani Urszula ma już 73 lata! Oto pięć sposobów Pani Urszuli na zdrowie i doskonałe samopoczucie!

1. BĄDŹ ZAWSZE POZYTYWNA I ODGANIAJ ZŁE MYŚLI

Gdy wstajesz rano, powiedz sobie – „To będzie piękny dzień”. To działa jak samospełniająca się przepowiednia – Twoje nastawienie naprawdę potrafi wiele zmienić! Nie bądź dla siebie zbyt surowa, nie umartwiaj się ani nie obwiniaj za wszystkie niepowodzenia tego świata. Według psychoterapeutów, zamartwianie się często działa jak nawyk – robimy to nieświadomie, jak obgryzanie paznokci czy sięganie po niezdrową przekąskę. Jak się tego pozbyć? To bardzo proste. Gdy nad Twoją głową zaczynają krążyć czarne myśli, zadaj sobie pytanie – czy to naprawdę konstruktywne zmartwienia, czy bezsensowne zamartwianie się nad rzeczami, na które nie masz wpływu. Pamiętaj, że wszystko co dzieje się z nami pochodzi z głowy – to co myślimy po prostu widać w naszym po nas, po naszym ciele. Dobra myśl, dobre słowo  - jeżeli potrafimy to sobie przepracować, będziemy szczęśliwi!

2. JEDZ ZDROWO I… RUSZAJ SIĘ KAŻDEGO DNIA (CHOCIAŻ TROSZKĘ)

Wcale nie trzeba żywić się przysłowiowym liściem sałaty i codziennie biegać maratonów, żeby być zdrowym.  Wybieraj lokalne i sezonowe produkty, dbaj o to, by Twój talerz był kolorowy. Nie przejadaj się. Wybierz sobie ulubioną aktywność – spacer z psem, aerobik przed telewizorem, rower. Pani Ula codziennie skacze na… trampolinie! Staraj się też chodzić – podobno idealnie jest robić 10 000 kroków dziennie. Jak to sprawdzić? Z pomocą przyjdą Ci krokomierze lub aplikacje w telefonie. Warto pamiętać, że nawet pozornie niewielka aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla naszego ciała.

3. ŚPIEWAJ! (NAWET, JEŚLI NIE DO KOŃCA POTRAFISZ!)

Śpiewanie powoduje, że wydzielamy serotoninę i czujemy się szczęśliwsi.

W Polsce nie śpiewa się tak często jak w krajach zachodnich, a to duży błąd! Włączmy sobie radio czy płytę z ulubionymi piosenkami i po prostu śpiewajmy, bo śpiew to naturalna energia dla naszego organizmu! Mówi się, że jest to łagodna forma aerobiku, która wpływa na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i fizyczne. Niektórzy twierdzą nawet, że śpiew… odmładza! Może zatem warto spróbować?

4. WSŁUCHAJ SIĘ W SWÓJ ORGANIZM – ON NAJLEPIEJ WIE, CZEGO POTRZEBUJE

Od wielu lat nasz tryb życia przyspiesza. Dzień zaczynamy od kawy i to często na pusty żołądek. Żyjąc w szybkim tempie, nie mamy czasu na normalne, zdrowe posiłki. Łapiemy w biegu cokolwiek, by zaspokoić głód, oraz… pijemy niewiele wody, która dostarcza nam wiele składników mineralnych. Organizm traktowany w taki sposób odwdzięcza się nam brakiem energii, rozdrażnieniem, sennością. Dlatego tak ważna jest mądra suplementacja – oparta na naturalnych składnikach i minerałach, która odżywia cały organizm. Pani Urszula sięga po BIOvital, który zawiera żelazo i wyciąg z głogu, oraz wiele minerałów i witamin. Taka mieszanka odżywia organizm, dotlenia komórki, wzmacnia ukrwienie i wpływa na jego ogólną kondycję i wytrzymałość.

 5. ZNAJDŹ TE CZYNNOŚCI, KTÓRE SPRAWIAJĄ CI PRZYJEMNOŚĆ I PO PROSTU… JE RÓB!

Nawet jak jest szaro i buro za oknem można robić pozytywne i fajne rzeczy. Nie ma słońca? To trzeba sobie je włączyć w swojej głowie! Odnajdźmy małe przyjemności w codziennych czynnościach – ulubiony serial, miękki koc i książka, dobra herbata. Stwórzmy sobie swoje małe rytuały – dłuższa kąpiel, maska na włosy. Wcale nie trzeba wiele czasu ani środków finansowych, by poczuć się lepiej. Stwórz sobie listę rzeczy, które lubisz i staraj się nagradzać siebie każdego dnia, nawet czymś bardzo niewielkim. Zobaczysz, że poczujesz się dużo lepiej!

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie