6 ziół, którą pomogą Ci ukoić skołatane nerwy
Udostępnij Google News
Zdrowie

6 ziół, którą pomogą Ci ukoić skołatane nerwy

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Masz ostatnio ciężki okres w życiu i jesteś narażona na stres? W takim razie odkryj 6 ziół, które pomogą Ci zredukować napięcie i ukoić nerwy!

Dziurawiec
Wykorzystywany jest jako środek pomocny w walce z depresją i stanami lękowymi. Jeśli męczą Cię niepokojące myśli, warto regularnie sporządzać i pić napar z dziurawca.

Kozłek lekarski
Korzeń kozłka jest bardzo często wykorzystywany w preparatach uspokajających oraz nasennych. Inaczej nazywany jest mianem waleriany. Preparaty na jej bazie doskonale przygotują nas do snu. Wyciszą nas, uspokoją rozszalałe serce, ostudzą emocje, zniwelują zawroty głowy spowodowane stresem. Jeśli mamy problemy z napięciem nerwowym i ogólnym rozedrganiem, waleriana okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Melisa lekarska
Melisa pozwoli nam się uspokoić i rozluźnić, przez co obniża próg stresu. Doskonale sprawdza się w przypadku osób w każdym wieku, zarówno dzieci, dorosłych jak i osób starszych.

Rumianek
Doskonale złagodzi i ukoi nerwy. Dodatkowo pomoże nam w przedłużeniu naszego snu, wyciszy oraz uspokoi. Ważne jest to, że rumianek może być stosowany przez osoby w każdym wieku. Podawany jest nawet niemowlętom.

Szyszki chmielu
Chmiel działa na nas uspokajająco, pomaga w zasypianiu i okiełznaniu stresu. Szyszki chmielu powinny być wykorzystywane przez kobiety w okresie menopauzy, ponieważ obniżają temperaturę ciała.

Lawenda
Odpowiada za działanie uspokajające. Suszoną lawendę możemy kupić w każdym punkcie aptecznym. Lawenda pomoże zniwelować stany napięcia nerwowego, stresu, pozytywnie wpłynie na zaciśnięty żołądek. Doskonale wyciszy nas zarówno w dzień jak i przed snem.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie