Jak ponownie zaufać partnerowi, który zdradził ?
Udostępnij Google News
Związki

Jak ponownie zaufać partnerowi, który zdradził ?

Zaufanie drugiej osobie, która nas zdradziła, a do tej pory była nam niezwykle bliska może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Po pierwsze należy zadać sobie pytanie czy nadal chcemy aby ta osoba była naszym partnerem. Jeśli odpowiemy sobie twierdząco oraz wyjaśniliśmy między sobą wszystkie dręczące i niepalące zwłoki kwestie należy zacząć spróbować pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Odbudowanie zaufania jest szczególnie ważne, ponieważ jest to najważniejszy z filarów związku.

Aby samemu dać sobie również spokój, odprężyć się i przestać stresować warto nauczyć się od nowa ufać oraz przestać przejmować się zachowaniem partnera – trzeba to zrobić przede wszystkim dla samej siebie.

Oto kilka rad pomagających odbudować zaufanie w związku, w którym jeden z partnerów dopuścił się zdrady oraz pomagających nauczyć się ponownie ze sobą być:

Daj sobie czas na powrót do równowagi.

Nie załamuj się jeśli nie możesz zacząć mu ufać i na nowo pokochać zaledwie parę dni, tygodni po tym co się stało. Najlepszym lekarstwem, według starych porzekadeł, jest czas. Daj sobie więc trochę czasu i spróbuj ochłonąć.

Nie sprawdzaj go

Chociaż może to być niezwykle trudne spróbuj go nie sprawdzać i nie kontrolować. Zrób to sama dla siebie. Nie denerwuj się więcej i nie stresuj się zaistniałą sytuacją. Teraz to on musi się postarać i stanąć na głowie, aby nie popełnić kolejnego błędu. Nie pomagaj mu w tym, to jego zadanie.

Zadbaj o siebie

Zamiast przejmować się tym, że znowu wraca późno z pracy i rodzić w swojej głowie tysiące szkodliwych wyobrażeń – znajdź coś, co Cię odpręży. Zadbaj o siebie, znajdź sobie dodatkowe zajęcia jeśli musiałabyś długo czekać na niego w domu. W ten sposób odsuniesz myśli od ciągłego sprawdzania go i myślenia o tym, czy znowu tego nie robi.

Spędzanie wspólnie czasu wolnego

Powróćcie do tego, co sprawiało wam przyjemność na początku waszego związku. Postarajcie się jak najczęściej spędzać ze sobą wolny czas. Może to być wspólne oglądanie filmów albo jakiś sport. Cokolwiek, co znowu was połączy i da temat do rozmowy.

Wszystko od nowa

Postarajcie się dać sobie pewien kredyt i zacząć wszystko od początku. Dlatego postaraj się nie wypominać zdrady i nie przypominać o tym, nawet jeśli jesteś o coś zła. W ten sposób sama szybciej o tym zapomnisz i przestanie to być dla Ciebie bolesne. A przecież właśnie tego próbujemy dokonać!

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie