Czy związek na odległość ma sens? Wady i zalety

Czy związek na odległość ma sens? Wady i zalety

Związek na odległość rodzi zawsze wiele mocnych oraz współistniejących odczuć i emocji. Jeśli miłość sama w sobie jest ich skupiskiem, zarówno tych dobrych, jak i złych to w przypadku związku na odległość wszystko jest wzmocnienie dziesięciokrotnie. Dzieje się tak przez ciągłą nieobecność partnera, narastającą obsesję na jego punkcie, zazdrość o wszystko co robi i z kim się spotyka, które to odczucia w normalnym związku występują w zbilansowanych ilościach.
Reklama
Czasami pada wręcz pytanie: czy związki na odległość w ogóle mają sens? Czy możliwym jest bycie z kimś oddalonym o paręset kilometrów i spotykanie się tylko na specjalne okazje? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie wskazując wady i zalety takiego związku.

Zalety bycia w związku na odległość

Jedną podstawową zaletą bycia w związku na odległość, która jednak może kojarzyć się z wadą jest permanentna tęsknota. Dzięki temu cały czas podsycamy uczucie i miłość do partnera, więcej o sobie myślimy, bardziej się sobą przejmujemy i rzadziej kłócimy się będąc już ze sobą twarzą w twarz.Dzięki temu też w związku nie pojawia się nuda, trudno znudzić się z kimś kto pojawia się w naszym życiu okazjonalnie, raz na jakiś czas. Bardziej też docenia się samą obecność partnera przez co związek staje się bardziej emocjonalny i dorosły. Z drugiej strony możemy korzystać z pełnej wolności, nie ma możliwości pełnego zatracenia się w związku i drugiej osobie. Sami o sobie decydujemy i mamy większy wpływ na codzienne życie.
Reklama

Wady bycia w związku na odległość

Oczywistą wadą związku na odległość jest brak fizycznej bliskości z partnerem na co dzień. Trudno również wspierać partnera w trudnych dla niego chwilach, kiedy jest się z dala od niego. Przez to też wiele ważnych dla naszego związku rozmów, dyskusji oraz postanowień załatwianych jest niejako w szybszym tempie przez Internet, telefon czy sms – a to na pewno nie sprzyja utrzymaniu trwałości związku. W naszym codziennym życiu może nam brakować tej drugiej osoby, przez niespotykanie się na co dzień, niemieszkanie razem i tym podobne tracimy także na poznaniu partnera. Tylko będąc ze sobą przez dłuższy czas możemy naprawdę poznać drugą osobę i zdecydować, że naprawdę chcemy z nią być. Niewątpliwie więc związki na odległość mają zarówno swoje wady, jak i zalety, ale czy możemy się nimi kierować przy wyborze partnera? Chyba nie, wszakże „serce nie sługa”, a taka miłość może trafić każdą z nas!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta rozmawiająca przez telefon z mężczyzną
Czy związek na odległość ma sens? To pytanie, które wielu parom przychodzi do głowy, gdy stają przed koniecznością rozdzielenia się na pewien czas. Związki na odległość mogą być trudne i wymagające, ale nie są niemożliwe do utrzymania. W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma skutecznymi poradami, które pomogą Ci utrzymać więź emocjonalną i zachować dobre relacje, mimo dzielącego dystansu.
Kobieta siedzi sama w Święta.
Czasami zdarza się, że nawet w związku oddalamy się od siebie, a my zaczynamy tęsknić i oczekiwać, że nasza druga połówka się odezwie. Jeśli czujesz, że jesteś w takiej sytuacji i nie wiesz, co zrobić, aby ta osoba zatęskniła i napisała do Ciebie chociażby krótkiego SMS-a, to w tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.
związek na odległość
W tym całym wyścigu szczurów coraz więcej osób nie ma czasu na to, aby poznawać się w realnym świecie. Miłość znajduje się przez internet, na forach internetowych, czy portalach randkowych. Obecnie to nie wstyd mieć profil na takiej platformie. Wielkim plusem jest to, że dzięki takiej możliwości udaje się poznać osobę, na którą nie wpadłoby się na domówce u przyjaciół czy na dyskotece. Jednak sporym minusem często bywa odległość - bo przez internet możemy poznać kogoś z drugiego końca Polski, a nawet świata. Jak sobie radzić z tą odległością? Jak utrzymać związek na odległość?
Reklama
Reklama
Reklama