Czy związek na odległość ma sens? Wady i zalety
Udostępnij Google News
Związki

Czy związek na odległość ma sens? Wady i zalety

Związek na odległość rodzi zawsze wiele mocnych oraz współistniejących odczuć i emocji. Jeśli miłość sama w sobie jest ich skupiskiem, zarówno tych dobrych, jak i złych to w przypadku związku na odległość wszystko jest wzmocnienie dziesięciokrotnie. Dzieje się tak przez ciągłą nieobecność partnera, narastającą obsesję na jego punkcie, zazdrość o wszystko co robi i z kim się spotyka, które to odczucia w normalnym związku występują w zbilansowanych ilościach.

Czasami pada wręcz pytanie: czy związki na odległość w ogóle mają sens?

Czy możliwym jest bycie z kimś oddalonym o paręset kilometrów i spotykanie się tylko na specjalne okazje? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie wskazując wady i zalety takiego związku.

Zalety bycia w związku na odległość

Jedną podstawową zaletą bycia w związku na odległość, która jednak może kojarzyć się z wadą jest permanentna tęsknota. Dzięki temu cały czas podsycamy uczucie i miłość do partnera, więcej o sobie myślimy, bardziej się sobą przejmujemy i rzadziej kłócimy się będąc już ze sobą twarzą w twarz.Dzięki temu też w związku nie pojawia się nuda, trudno znudzić się z kimś kto pojawia się w naszym życiu okazjonalnie, raz na jakiś czas.

Bardziej też docenia się samą obecność partnera przez co związek staje się bardziej emocjonalny i dorosły. Z drugiej strony możemy korzystać z pełnej wolności, nie ma możliwości pełnego zatracenia się w związku i drugiej osobie. Sami o sobie decydujemy i mamy większy wpływ na codzienne życie.

Wady bycia w związku na odległość

Oczywistą wadą związku na odległość jest brak fizycznej bliskości z partnerem na co dzień. Trudno również wspierać partnera w trudnych dla niego chwilach, kiedy jest się z dala od niego. Przez to też wiele ważnych dla naszego związku rozmów, dyskusji oraz postanowień załatwianych jest niejako w szybszym tempie przez Internet, telefon czy sms – a to na pewno nie sprzyja utrzymaniu trwałości związku.

W naszym codziennym życiu może nam brakować tej drugiej osoby, przez niespotykanie się na co dzień, niemieszkanie razem i tym podobne tracimy także na poznaniu partnera. Tylko będąc ze sobą przez dłuższy czas możemy naprawdę poznać drugą osobę i zdecydować, że naprawdę chcemy z nią być.

Niewątpliwie więc związki na odległość mają zarówno swoje wady, jak i zalety, ale czy możemy się nimi kierować przy wyborze partnera? Chyba nie, wszakże „serce nie sługa”, a taka miłość może trafić każdą z nas!

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie