Pomysły na koktajle oczyszczające organizm

Pomysły na koktajle oczyszczające organizm

Zima minęła, ale Ty nadal czujesz się napuchnięta i ociężała? Zastanów się czy przypadkiem powodem takiej sytuacji nie są zalegające w organizmie toksyny. Zimą pozwalamy sobie na więcej, sięgamy po bardziej kaloryczne i tłuste produkty, które niestety zaśmiecają nasze jelita. Ukróć tę sytuację już teraz. Przygotuj sobie pyszny, zdrowy, w stu procentach naturalny koktajl warzywny lub owocowy i oczyść się z zalegających w Tobie toksyn.
Reklama
Zielony koktajl z natki pietruszki Pietruszka ma wiele pozytywnych dla nas właściwości, więc powinnyśmy zacząć ją doceniać. Przede wszystkim, co jest teraz dla nas bardzo istotne, doskonale wspomaga i reguluje proces trawienia. Żeby przygotować zielony koktajl, potrzebujemy świeżą natkę z pietruszki, 50 ml wody, wyciśnięty sok z cytryny oraz łyżeczkę prawdziwego miodu. Natkę blendujemy, dolewamy sok z cytryny oraz wodę i dodajemy łyżeczkę miodu. Całość dokładnie mieszamy. Najlepiej spożywać w postaci schłodzonej. Koktajl z pomidorów i cukinii Żeby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednich minerałów i witamin, które wyeliminują toksyny, postaw na ten koktajl! Potrzebujesz 200 ml samodzielnie przygotowanego soku z pomidorów, połówkę obranej wcześniej cukinii, świeżo wyciśnięty sok z połówki cytryny oraz ulubione przyprawy (najlepiej komponujące się z dominującym smakiem pomidorów).
Reklama
Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i dokładnie mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Kwaskowaty koktajl cytrynowy Cytryna ma wiele korzystnych dla nas właściwości. Powinna znaleźć się w większości przygotowywanych przez nas koktajli. Jeśli jednak lubisz kwaskowate smaki, postaw na koktajl wybitnie cytrynowy! Sięgaj po niego zwłaszcza w słoneczne dni, ponieważ oprócz działania oczyszczającego i wzmacniającego, wykazuje działanie orzeźwiające. Żeby przygotować taki koktajl potrzebujemy 250 ml wody, łyżkę ksylitolu (może być też zwykły cukier lub miód), soku z połówki cytryny oraz kilka listków mięty. Wszystkie składniki mieszamy i wstawiamy do lodówki. Dzięki temu napój będzie schłodzony, a smak mięty mocniej wyczuwalny. Źródło zdjęć: www.pixabay.com
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama