5 sposobów na wybielenie zębów – pasty i żele

5 sposobów na wybielenie zębów – pasty i żele

Przepiękny, zdrowy uśmiech to marzenie każdej kobiety. Główną cechą takiego uśmiechu jest niewątpliwie śnieżnobiały kolor naszych zębów. Producenci past do zębów prześcigają się w reklamowaniu swoich produktów, jako nadających przepiękny kolor naszym zębom – czy jednak wszystkim można ufać?
Reklama
Przedstawiamy kilka sprawdzonych produktów pozwalających na wybielenie zębów w domowym zaciszu za pomocą żelów i past.

1. Pasty do zębów – Wodorowęglan sodu

Jest to główny składnik wybielający zęby, który powinien znaleźć się w paście do zębów – powinniśmy sprawdzić, czy występuje on w paście, którą chcemy zakupić.

2. Pasty do zębów – Nadtlenek wodoru

Jest to kolejny składnik, który naprzemiennie z powyższym lub razem z nim dodawany jest do past wybielających zęby. Szczególnie dobrze radzi on sobie z przebarwieniami zębów. Ponownie – przed zakupem sprawdźmy czy choć jeden z nich rzeczywiście znajduje się w składzie pasty.

3. Pasty do zębów – RDA (wskaźnik ścierający)

Poleca się aby pasta do zębów, która ma służyć nam dla wybielania zębów posiadała jak największy RDA.
Reklama
Powinna to być wartość od 50 do 80 RDA – to także warto sprawdzić przed zakupem pasty. Pomaga ona w usuwaniu przebarwień oraz mocnym czyszczeniu zębów i ich szkliwa. Nie powinniśmy jednak taką pastą myć zęby codziennie, a na przykład maksymalnie 2-3 razy w tygodniu.

4. Żele wybielające

Na rynku istnieje wiele żeli wybielających do zębów do stosowania w zaciszu swojego mieszkania. Można je kupić zarówno w drogeriach, jak i supermarketach. Jeden z nich wydaje się jednak szczególnie warty polecenia – Biała Perła. Jest to środek do zakupienia prawie jedynie w aptece. Jego cena może się wahać od 60 do 90 zł. Razem z żelami wybielającymi w pudełeczku znajdują się także specjalne nakładki na zęby, które troszkę przypominają wyjmowane aparaty na zęby. Nakładkę taką gryzie się uprzednio mocząc ją w gorącej wodzie, dzięki czemu dostosowuje się ona do wyglądu naszych zębów.
Reklama
Następnie kurację rozpoczyna się od nakładania na nie żelu i wkładania nakładek do ust. Daje to bardzo dobre i długotrwałe efekty, chociaż sam środek jest dość drogi.

5. Prewencja

Oczywiście, najważniejsza w walce z tworzeniem się przebarwień jest prewencja – a więc zapobieganie temu, by w ogóle one powstawały. W tym celu należy ograniczyć spożycie, lub w ogóle wykluczyć z diety: kawę, herbatę oraz czerwone wino. Powinniśmy również zerwać z nałogiem, jakim jest palenie papierosów.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama