Jak wyglądać na szczuplejszą i wyższą? 7 sprawdzonych porad
Udostępnij Google News
Moda

Jak wyglądać na szczuplejszą i wyższą? 7 sprawdzonych porad

Bycie niską osobą ma swoje zalety - np. zawsze wyglądasz młodziej niż w rzeczywistości jesteś. Musisz jednak przestrzegać pewnych zasad dotyczących ubierania się, by nie skrócić jeszcze bardziej optycznie sylwetki i nie dodać sobie kilogramów.

Jak wyglądać na szczuplejszą i wyższą? Oto 7 sprawdzonych porad:

  1. Gdy zakładasz spódnicę i bluzkę - włóż bluzkę pod spódnicę. To optycznie podkreśli talię i sprawi, że nogi będą wyglądać na dłuższe.
  2. Buty i sukienki - jeśli lubisz nosić buty z paskiem na kostce, wybierz takie w odcieniu nude - dzięki temu nie skrócisz optycznie sylwetki. Unikaj szerokich pasków, które przecinają sylwetkę na pół.
  3. Kurtki i torebki - unikaj długich i szerokich kurtek, a wybierz dopasowane i kończące się w talii lub tuż pod nią. Unikaj dużych torebek, której mogą przytłoczyć twoją sylwetkę.
  4. Kardigany - wybierz bardzo długi kardigan sięgający do kostek zamiast do kolan.
  5. Sukienki - wybierz dopasowaną sukienkę podkreślającą talię, zamiast workowatej luźnej sukienki.
  6. Kontrasty i monochormy - ubrania w kontrastowych kolorach (np. dół jasny, góra ciemna) zostaw wysokim osobom - przecinają one sylwetkę na pół. Ty wybieraj zestawy ubrań utrzymane w tej samej kolorystyce - dzięki temu twoja sylwetka będzie wyglądać na dłuższą. Ponadto pamiętaj, że ubrania w jaskrawych kolorach wyglądają na szersze, wybieraj więc stonowane kolory.
  7. Bluzki i jeansy - krótkie topy kończące się na wysokości talii i jeansy z podwyższonym stanem to idealne połączenie dla niskich osób. Dzięki temu nogi wyglądają na dłuższe.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie