Jak dbać o biust ? - 4 porady

Jak dbać o biust ? - 4 porady

Biust to część ciała u kobiety przyciągająca męskie spojrzenia. Według badań co najmniej połowa polek nie jest w pełni zadowolona z wyglądu swoich piersi. Chcemy aby były większe, mniejsze, bardziej jędrne lub miały ładniejszy kształt. Tak dużych zmian może dokonać jedynie interwencja chirurga plastycznego.
Reklama
Jednakże my same stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i troszcząc się o tę część naszego ciała możemy na długo zatrzymać ich jędrność, kształt i uniesienie.

1. Pielęgnacja skóry piersi

Zarówno na biuście jak i dekolcie skóra jest cienka i delikatna, przez co wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy każdego dnia pamiętać o stosowaniu nawilżających lub odżywczych kremów. Raz na tydzień można wykonać pod prysznicem delikatny peeling lub w kąpieli zastosować szorstką rękawicę do mycia. Wszystkie preparaty nakładamy na piersi okrężnymi ruchami kierując się od dołu ku górze. Masaże piersi są bardzo wskazane, zarówno te które wykonamy samodzielnie jak i te w czasie zabiegów w salonach kosmetycznych, gdyż silnie oddziałują na zachowanie jędrności biustu.

2. Dieta dla pięknych piersi

Minerały, witaminy, przeciwutleniacze wszystkie te składowe zbilansowanej i odpowiedniej diety pomagają w opóźnianiu uwidoczniania się skutków starzenia się i jednocześnie oddziałują na wygląd i kształt biustu.
Reklama
Prawidłowe odżywianie wpływa również na utrzymanie prawidłowej, stałej wagi ciała. Jak większość pań zapewne zauważyła gdy się odchudzamy najprędzej znikają centymetry w obwodzie biustu, dlatego niezwykle istotne jest aby unikać efektu jo-jo, ponieważ takie skoki wagi mogą prowadzić do utraty elastyczności piersi.

3. Odpowiedni biustonosz

Wiele kobiet pomija ten aspekt. Szczupłe dziewczyny nie przejmują się zbytnio dopasowaniem biustonosza, najczęściej chcą tylko żeby efektowanie się prezentował, powiększał biust lub był idealny pod jakieś konkretne ubranie. Kobiety o obfitym biuście nie dopasowują idealnie staników, gdyż wydaje im się że każdy i tak będzie zły, szukają jedynie czegoś co pomoże im w dźwiganiu biustu. Jednak jeśli zadbamy o prawidłowe dopasowanie biustonosza możemy znacząco poprawić wygląd piersi, uniknąć nieprzyjemnych i bolesnych otarć, a także zachować jędrność tej partii naszego ciała na długi czas.

4. Sport dla piersi

Regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych sprzyja również wyglądowi piersi. Jedną z najbardziej polecanych form aktywności jest pływanie. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami basenu możemy wybrać się np. na siłownie, pamiętajmy jednak o włożeniu odpowiedniego biustonosza sportowego, który odpowiednio podtrzymuje piersi w czasie ćwiczeń. Nasze piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej, niemożliwe jest zatem ich wyrzeźbienie, jednak można wzmacniać mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie piersi czyli mięśnie ramion oraz klatki piersiowej. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama