Idealny naszyjnik. Jak dobrać go do codziennego stroju?

Idealny naszyjnik. Jak dobrać go do codziennego stroju?

Biżuteria to zawsze idealny prezent dla kobiety, ale także sposób na poprawienie sobie nastroju. Bo przecież można ją kupować bez okazji i tylko po to, by mieć na sobie coś ładnego i efektownego. Naszyjniki to taki element biżuteryjny, który jest uniwersalny i piękny zarazem. Zawieszony na szyi ozdabia ją, podkreśla dekolt lub odwraca uwagę od mankamentów figury. Wystarczy znać zasady doboru naszyjników do rodzaju ubrania, by zawsze prezentować się wyśmienicie.
Subtelne dopełnienie kreacji Chociaż biżuterię zwykle kupuje się sercem, warto pomyśleć, czy będzie ona pasowała do naszych ulubionych sukienek i bluzek. Ich kształty, kolory, grubości łańcuszków i wielkości ozdób tak bardzo się od siebie różnią, że warto mieć kilka, by nosić je zamiennie, tak samo, jak zmieniamy ubrania, torebki czy buty. Dobrze dobrany podkreśli walory sylwetki, wydłuży szyję, zachwyci swoim bogactwem na tle gładkiej tkaniny, ale też niestety optycznie zniknie, jeśli zawiesimy go w połączeniu ze zbyt bogatym tłem. Dekolt w kształcie litery V Obecnie panująca moda sprawia, że bardzo chętnie zakładamy sweterki i topy z dekoltem w serek, a ten może być głęboki albo bardzo płytki. Dobranie do niego odpowiedniego naszyjnika może więc przysporzyć sporo problemów. Zbyt długi może wyglądać wyzywająco, a zbyt krótki skróci optycznie szyję, a przecież dekolt V ma ją wydłużyć. W takim przypadku dobrze jest wybrać delikatny łańcuszek, który delikatnie zwęża się ku dołowi albo geometryczny wisiorek na dłuższym łańcuszku. Dekolt w łódkę To również bardzo popularny dekolt w obecnie modnych pulowerach czy sweterkach bliźniakach. W tym przypadku sprawdzi się model długi, w dużym rozmiarze albo łańcuszek z wisiorkiem bardzo mocno ozdobionym, na przykład wielokolorowym lub wykończonym różnokolorowymi kamieniami. Można też postawić na niezwykle modne naszyjniki damskie, które składają się z wielu pasujących do siebie łańcuszków. Prosty dekolt Prostota w kroju sukienki czy bluzki bez rękawów pozwala na zawieszenie na szyi każdego rodzaju naszyjnika. Może więc być długi i duży, kolorowy, jak i bardzo delikatny, krótki, noszony tuż przy szyi. Dobrym rozwiązaniem będzie jak niezwykle modny choker.
Zaradna 24.11 naszyjnik-folkowy
Dekolt karo W tym przypadku podstawową zasadą jest, że biżuteria nie może zachodzić na ubranie, dlatego idealnie sprawdzi się sznur pereł, łańcuszek z charmsami czy inny krótki, okrągły naszyjnik. Krótki i okrągły, zachodzący lekko na kości obojczyka będzie pięknie prezentować szyję. Golf Wśród klientek sklepów z biżuterią panuje przekonanie, że do golfa nie zakłada się żadnej biżuterii na szyję. Tymczasem golf, zwłaszcza z miękkiej, nieozdobionej wzorem dzianiny, jest idealnym tłem dla wyrazistej i długiej biżuterii, która powinna kontrastować z kolorem ubrania. Najlepiej sprawdzają się łańcuszki z dużym wisiorkiem w stylu retro lub boho.
Zaradna 24.11naszyjnik-a-golf
Dekolt podkoszulkowy Podkoszulki będziemy zakładać dopiero wiosną i latem, ale już warto zapamiętać, że w ich przypadku sprawdzi się każdy rodzaj naszyjnika. Jeśli zdecydujemy się na podkoszulek gładki, możemy zawiesić na szyi nawet najbardziej rzucający się w oczy i awangardowy wisior, jaki znajdziemy w sklepie z biżuterią. Kołnierzyk, czyli bluzki, koszule, szmizjerki W przypadku takiej odzieży również pokutuje przekonanie, że biżuteria jest zbędnym dodatkiem. Tymczasem rozpięty kołnierzyk tworzy dekolt w kształcie litery V i zakładamy do niego taką samą biżuterię jak do sweterków w serek. Jeśli jednak kołnierzyk jest zapięty, należy wybrać krótki łańcuszek i założyć go pod niego, tak, by jedynie pośrodku, pod samą szyją wystawał jego fragment.
Zaradna 24.11 naszyjnik-damski-do-pracy (1)
Bluzki na ramiączkach Tutaj sprawdzą się krótkie naszyjniki, a jeśli z wisiorkiem, to niewielkim. Trzeba uważać, by naszyjnikiem nie skrócić optycznie szyi. Największy wybór naszyjników Oczywiście kształty naszyjników damskich to nie jedyne cechy, na jakich warto się skupić podczas zakupu biżuterii. Jej wybór, zwłaszcza w bogato zaopatrzonym sklepie http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/naszyjniki/ obejmuje modele ze złota żółtego czy białego, ze srebra, platyny, mieszane, z kamieniami szlachetnymi i cyrkoniami. Ale w tym przypadku o zakupie rozstrzyga najczęściej zasobność portfela, okazja, z jakiej chcemy dokonać zakupu czy też powód, z jakiego to robimy. Naszyjniki są jednak niezwykle uniwersalne i podarowane bliskiej osobie są dowodem pamięci i szacunku. Dobrym pomysłem, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn szukających prezentu dla mamy, siostry, córki jest kupno właśnie takiej biżuterii: niezobowiązującej, a jednocześnie wyjątkowej.
Udostępnij artykuł