Jak wyczyścić osad z kamienia?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak wyczyścić osad z kamienia?

Zauważyłaś, że po Twojej kuchni i łazience panoszy się osad z kamienia i zwykłe mleczko do czyszczenia nie daje mu rady? W takim razie spójrz przychylnym okiem na to, co naturalne!

Ocet

Zdecydowany lider wśród naturalnych odkamieniaczy. Pomimo jego przykrego, często nielubianego zapachu, właściwości są zaskakujące! Kamień znika jak za tknięciem czarodziejskiej różdżki. Wystarczy, że przygotujesz mieszankę - ocet oraz wodę w proporcji jeden do jednego. Taką mieszanką potraktuj kamień i zostaw na około dwie godziny. Po tym czasie zabierz się za czyszczenie. Z pewnością będziesz zaskoczona, jak łatwo usuniesz kamień. Żeby pozbyć się przykrego zapachu octu, dokładnie wymyj czyszczone przez Ciebie powierzchnie.

Soda oczyszczona

Pisaliśmy o jej właściwościach czyszczących wielokrotnie. Tym razem także nie możemy jej pominąć! Soda zmiękczy nawet bardzo twardy kamień i pozwoli na jego odlepienie się od ścianek, na których się osadził. Wystarczy, że posypiesz zakamienioną powierzchnię kilkoma łyżeczkami sody, dodasz niewielką ilość wody i rozprowadzisz po miejscach zajętych przez kamień. Po godzinie, kiedy soda zadziała, możesz zabrać się za dalsze czyszczenie.

Cytryna

Sprawdzi się tu zarówno świeżo wyciśnięty sok z cytryny, jak i kwasek cytrynowy. Jeżeli chodzi o zastosowanie soku, pozostawiamy go na zakamienionym miejscu na około godzinę, po czym myjemy powierzchnię. Do kwasku cytrynowego należy dolać gorącej wody. Obydwa sposoby są równie skuteczne i dodatkowo gwarantują przyjemny zapach w domu przez dłuższy czas.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie