W co się bawić w parku?

W co się bawić w parku?

Jesień to doskonała pora na zabawy z dzieckiem w parku. Piękne słoneczne dni warto spędzać w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu. Jednak sam spacer to żadna atrakcja dla rozbrykanego maluch, dlatego dobrze się do niego przygotuj.
Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać podczas jesiennych odwiedzin w parku.

Kosz pełen skarbów

Jesień to czas, który obfituje w różnego rodzaju skarby, których dzieci z pewnością chętnie poszukają w parku. Wybierzcie się razem na wycieczkę połączoną z poszukiwaniem jesiennych skarbów. Sama się przekonasz, że kosz przeznaczony na jesienne wspaniałości bardzo szybko zapełni się kasztanami, żołędziami, orzeszkami, kolorowymi liśćmi czy patyczkami. Po powrocie do domu wykorzystajcie te skarby do wykonania jesiennych dekoracji. Możecie wspólnie zrobić kasztanowe ludziki, bukiety z jesiennych liści i jarzębiny, czy domek z patyczków.

Jesienne podchody

To zabawa, do której może włączyć się cała rodzina. Podzielcie się na dwie grupy. Jedna grupa ucieka, pozostawiając jesienne ślady, a druga goni uciekających. Śladami mogą być strzałki ułożone z kasztanów, żołędzi czy patyczków. Spróbujcie spędzić choć jedno popołudnie na takich podchodach, a może staną się one waszą rodzinną tradycją.

Tor przeszkód

Tor przeszkód w parku to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy, że malec samodzielnie potrafi chodzić i już możecie się wspaniale bawić. Możecie przygotować dowolne przeszkody. Przykładem może być drabinka z patyków ułożonych na ziemi, które trzeba przeskoczyć. Możecie również rozrzucić kilka kasztanów czy żołędzi, które trzeba po drodze pozbierać. Jako przeszkody można wykorzystać również ławeczki, trzepaki czy krawężnik chodnika. Najlepiej jeśli wszystkie przeszkody pokonywać będziecie razem, sama się przekonasz jaka to frajda.

Szaleństwo w liściach

Jesień to również ogromne ilości kolorowych liści, które warto wykorzystać do wspólnej zabawy. Rzucanie liśćmi, turlanie się czy skakanie po niech to wspaniała zabawa zarówno dla malca jak i dla jego rodziców. Spróbujcie pobawić się w deszczu jesiennych liści i przekonajcie się jaka to frajda. Agnieszka
Udostępnij artykuł
Następny artykuł