Zioła dla maluszka

Zioła dla maluszka

Dieta małych dzieci często uzupełniana jest różnego rodzaju herbatkami ziołowymi. Jedne zmniejszają dolegliwości związane z kolką, inne łagodzą ból brzuszka a jeszcze inne działają uspokajająco. Zobacz co warto wiedzieć o ziołach podawanych najmłodszym.

Skąd brać zioła dla dzieci?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zaopatrywanie się w zioła najlepszej jakości. Wiele firm zajmujących się produkcją artykułów spożywczych dla dzieci ma w swoim asortymencie również herbatki ziołowe. Obecnie najczęściej są to herbatki rozpuszczalne w postaci granulek. Jeśli nie odpowiadają Ci takie produkty możesz podać malcowi również napar z suszonych ziół. Najlepiej nabyć je w aptece lub specjalistycznym sklepie zielarskim. Zioła sprzedawane tam będą z pewnością najlepszej jakości i nie zaszkodzą dziecku.

Jak podawać zioła?

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że zioła nie są obojętne dla organizmu. Tym samym o to czy można podać malcowi herbatkę ziołową warto zapytać pediatrę. Decydując się na podawanie dziecku herbatki ziołowej należy przygotować ją i dawkować zgodnie z ulotką lub zaleceniami lekarza. Należy także pamiętać o tym, że niektóre zioła mogą uczulać, dlatego na początku podawaj dziecku mocno rozcieńczony napar ziołowy, z czasem zwiększając jego ilość i moc.

Jakie zioła podawać?

Noworodkom i niemowlętom można podać herbatkę z kopru włoskiego, który łagodzi dolegliwości związane z kolką. Nieco starszym dzieciom możesz podać delikatny napar z mięty, który łagodzi objawy niestrawności. Herbatka rumiankowa pomoże maluszkowi kiedy męczą go wzdęcia. Można ją również podawać przy wymiotach lub bólu gardła. Delikatny napar z melisy pozwoli malcowi się wyciszyć i porządnie wyspać. W czasie przeziębienia możesz podać starszym dzieciom herbatkę lipową, która działa rozgrzewająco i przeciwgorączkowo. Agnieszka
Udostępnij artykuł