Jak wybrać najlepszą deskę do prasowania?

Kiedyś deska do prasowania była prostym urządzeniem spełniającym podstawową funkcję: stanowiła wygodną, gładką powierzchnię, na której łatwo można było prasować ubrania. Deski do prasowania produkowane dziś wyposażone są w dużo więcej funkcjonalności, jak choćby odprowadzanie pary i prasowanie na balonie powietrznym. Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje desek do prasowania? Które cechy wziąć pod uwagę, by wybrać najlepszy model?
Dobra deska do prasowania – tradycyjna czy elektryczna? Deska do prasowania w wersji tradycyjnej, z rękawnikiem, a może ze zintegrowanym przedłużaczem? Na rynku można znaleźć kilka różnych rodzajów tego domowego akcesorium. Czym się różnią?
  • W wersji tradycyjnej
Klasyczna deska do prasowania w wersji nieelektrycznej najczęściej ma składane nogi, a jej podstawa jest pokryta gąbką i obszyta materiałem. Oprócz możliwości regulacji wysokości i specjalnego stojaka na żelazko, tego rodzaju modele nie posiadają innych, dodatkowych funkcjonalności. Wybierając ten rodzaj deski, lepiej zrezygnować z egzemplarzy wykończonych śliskim materiałem, który może nie zdać egzaminu podczas użytkowania (ubrania będą się ześlizgiwać). Ciekawym rozwiązaniem są deski w wersji mini tzw. rękawniki, które idealnie sprawdzają się do prasowania niewielkich elementów garderoby.
  • Ze zintegrowanym przedłużaczem
Posiadacze żelazek z krótkim przewodem powinni zaopatrzyć się w deskę ze zintegrowanym przedłużaczem. To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy dostęp do gniazdka elektrycznego jest utrudniony. Ten model deski jest wyposażony zarówno w gniazdko elektryczne, jak i zintegrowany z nim przedłużacz. Dzięki temu prasować można niemal w każdym miejscu, nie obawiając się przy tym o plączący się pod nogami kabel. Najważniejsze zalety tego rodzaju desek? Mobilność i duży komfort użytkowania!
  • W wersji elektrycznej
Elektryczne deski do prasowania to najbardziej rozbudowane modele wyposażone w szereg  dodatkowych funkcji. W zależności od modelu, mogą posiadać podgrzewany blat, system odprowadzania pary, automatyczną regulację wysokości, podtrzymywanie materiału czy systemy bezpieczeństwa. Niektóre z rozwiązań umożliwiają prasowanie w balonie powietrznym, który odprowadza parę. Wszystkie ze wspomnianych funkcjonalności powodują, że prasowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto wspomnieć również o deskach do prasowania do stacji parowych, które są wyposażone w zintegrowane parownice. To kompleksowe systemy, które są wykorzystywane do prasowania hurtowego lub w przypadku bardziej wymagających tkanin. Zakup deski do prasowania – na co zwrócić uwagę? Najlepsza deska do prasowania to ta wykonana z dobrej jakości materiałów (na przykład modele dostępne w sklepie https://www.emag.pl/deski-do-prasowania/c). Skład i jakość poszczególnych elementów ma wpływ nie tylko na wytrzymałość konkretnego modelu, ale też na komfort prasowania. Na które elementy należy zwracać uwagę, wybierając deskę?
  • Blat
Standardowe deski do prasowania z płyt wiórowych mogą nie być najlepszym wyborem. Wszystko dlatego, że są dosyć ciężkie i niedostatecznie odprowadzają wilgoć. Zdecydowanie lepsze modele to te wykonane z metalu lub stali, które są lżejsze i posiadają specjalne otwory do odprowadzania pary.
  • Stelaż
Stelaż powinien być – przede wszystkim – stabilny, to zaś zagwarantują mu antypoślizgowe nóżki. Najlepiej, żeby był wykonany ze stali pokrytej antykorozyjną powłoką. To pomoże desce utrzymać odpowiednią pozycję, a także sprawi, że będzie wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Stelaże z tworzyw sztucznych będą zdecydowanie mniej stabilne.
  • Powłoka
Powłoki wykonane ze sztucznych, śliskich materiałów, utrudnią prasowanie. Najpopularniejsze są powłoki bawełniane, które są odporne na wysokie temperatury i które – co bardzo ważne – można prać w pralce. Warto wybierać egzemplarze dwuwarstwowe ze względu na to, że wolniej ulegną wyeksploatowaniu.
Artykuł sponsorowany
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł