Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Efekt przekonania - co to jest i jaki ma na nas wpływ?
Przejdź do galerii zdjęć
Wszystko to, co myślisz o ludziach, o sobie samej i o całym świecie jest efektem tego, jakie wyznajesz przekonania. W ten sposób tworzysz sobie w głowie (często nieświadomie) pewien obraz tego, jak powinna wyglądać rzeczywistość. Tak powstaje efekt przekonania, który karze Ci myśleć, że dobre jest tylko to, co masz w głowie.
Efekt przekonania Kiedy masz swoje przekonania, patrzysz zawsze na kogoś czy na coś przez ich pryzmat. Szersza perspektywa Cię nie interesuje. Takie ocenianie jest często przekłamane i krzywdzące. Przekonania, to inaczej prawdy, które sobie wmawiasz. I tak na przykład możesz myśleć, że świat jest piękny, tylko ludzie są źli. Albo, że żeby być ze sobą szczęśliwym, trzeba mieć wymiary modelki z wybiegu. Lub też, że nauka nie jest już dla Ciebie, bo teraz jesteś już na nią za stara. Jak wtedy wstawać codziennie prawą nogą i patrzeć na świat przez różowe okulary? No właśnie! Dziś, podpowiemy Ci, co zrobić, by dobrze wykorzystać efekt przekonania. Nie ma na świecie większej mocy niż moc pozytywnego myślenia.
Zobacz galerię zdjęć: Efekt przekonania
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Osobowość narcystyczna - jak nie dać się wykorzystać?
Osobowość narcystyczna to jedno z zaburzeń osobowości, które często jest postrzegane jako paradoks. Osoby z tym zaburzeniem mogą wydawać się pewne siebie, zapatrzone w siebie i często prezentują się jako osoby o wysokiej samoocenie. Jednak w rzeczywistości, osoby z osobowością narcystyczną często są kruche i nie mają prawdziwego poczucia własnej wartości. Pragną uwagi i pochwał, ale jednocześnie mają trudności w nawiązywaniu bliskich relacji z innymi ludźmi.
Dobrze dogadujesz się z ludźmi, ale wolisz towarzystwo najbliższych? Jesteś ambiwertykiem!
Wiele osób nie wie, że wśród nas nie tylko żyją introwertycy i ekstrawertycy z całą gamą wyróżniających cech. Dowiedz się, kim jest ambiwertyk i jakimi zachowaniami się wyróżnia. Takie osoby są wyjątkowe i doskonale radzą sobie z nowymi wyzwaniami.
Afirmacja - co to jest i jak ją stosować? Przykłady afirmacji
Afirmacja to codziennie wypowiadana sentencja, której celem jest wzmocnienie Twojego poczucia własnej wartości oraz zmotywowanie Cię do działania. Ma ona też przyciągnąć do Ciebie to, czego pragniesz. Jedni uważają, że afirmacja to zwykła bzdura, dla innych jest doskonałym dowodem na istnienie potęgi podświadomości. Jak działa afirmacja? Jak poprawnie ją sformułować?