afirmacja

Afirmacja - co to jest i jak ją stosować? Przykłady afirmacji

Afirmacja to codziennie wypowiadana sentencja, której celem jest wzmocnienie Twojego poczucia własnej wartości oraz zmotywowanie Cię do działania. Ma ona też przyciągnąć do Ciebie to, czego pragniesz. Jedni uważają, że afirmacja to zwykła bzdura, dla innych jest doskonałym dowodem na istnienie potęgi podświadomości. Jak działa afirmacja? Jak poprawnie ją sformułować?
Reklama

Afirmacja — co to jest i na czym polega?

Afirmacja jest zazwyczaj prostym zdaniem, które na swój sposób ma przypominać Ci o Twoich pragnieniach i przez siłę motywacji przyspieszać ich realizację. Dlaczego tak ważna jest afirmacja? Po pierwsze dzięki jej stworzeniu stajesz się w pełni świadoma tego, czego pragniesz i do czego dążysz. Po drugie jej regularne powtarzanie skutkuje tym, że zdecydowanie zbliżasz się do realizacji Twoich marzeń i unikasz stresujących sytuacji. Możesz ją powtarzać zarówno w myślach, jak i na głos. Jakie są cechy dobrej afirmacji?
  • precyzyjność
  • zwięzłość
  • teraźniejszość
  • pozytywny wydźwięk
  • wiara

Przykłady afirmacji

Jeśli chcesz, aby stworzona przez Ciebie afirmacja przyniosła oczekiwany skutek, musisz ją właściwie skonstruować.
Reklama
Pamiętaj, aby było to zdanie w czasie teraźniejszym. Oto przykłady wzorowo stworzonych afirmacji: ”Mam świetną figurę. Nie mam nadwagi” „Otacza mnie kochająca rodzina i przyjaciele, którym ufam” „Mam pełno energii i co dzień się uśmiecham” „Jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy. Wszyscy mnie w niej doceniają”
blondynka w rozpuszczonych włosach w białej koszulce stoi przed lustrem
zdjęcie ilustrujące/Canva

Jak stosować afirmację?

Powinnaś zacząć od poważnego zastanowienia się nad tym, do czego dążysz i czego pragniesz. Później musisz jasno określić i sprecyzować swoje pragnienia. Tylko wtedy pojawi się szansa, że regularne powtarzanie Twojej afirmacji doprowadzi do zmian, których oczekujesz. Afirmację powinnaś powtarzać codziennie przez minimum 3 tygodnie.
Reklama
Najlepiej, aby odbywało się to o tych samych porach, np. rano i wieczorem przed lustrem. Jej wypowiadanie powinno stać się dla Ciebie swego rodzaju rytuałem.

Czy afirmacja pomaga?

Jednoznacznie trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Część specjalistów jest zdania, że afirmacja działa i jest dowodem na działanie podświadomości. Co więcej, niektórzy podkreślają, że dzięki niej rzeczywistość staje się bardziej przyjazna, a życie o wiele lżejsze. Z kolei dla innych afirmacja to zwykła bzdura. Oczywiście samo wypowiadanie słów niewiele daje. Jednak z pewnością pozytywnie nastawia i motywuje do działania. Dzięki afirmacji metodą małych kroczków dana osoba realizuje plany związane z jej pragnieniami.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama