Kurtka przejściowa, czyli właściwie jaka? Czym kierować się przy zakupie damskiej kurtki na jesień i wiosnę

Kurtka przejściowa to ubiór, który przydaje się przede wszystkim późną wiosną oraz wczesną jesienią. Krótko mówiąc: jest to okrycie wierzchnie przeznaczone na te momenty w roku, podczas których potrzebujemy osłonić się przed niskimi temperaturami, jednak nie grozi nam mróz. Choć taka kurtka nie musi być bardzo gruba i solidnie ocieplana, powinna mieć kilka cech, które przygotują nas na zmienne warunki pogodowe. Na co należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Czym się kierować podczas zakupu kurtki przejściowej damskiej?

Nie ma sensu się oszukiwać – odpowiednio dobrana kurtka przejściowa musi nie tylko być funkcjonalna, ale także dobrze wyglądać. Wybierając egzemplarz dla siebie, warto zastanowić się, jaki kolor i krój będą pasowały do reszty ubrań w naszej szafie, a także do naszego typu sylwetki. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od sklepów internetowych, ponieważ to właśnie one zwykle wyróżniają się najobszerniejszym asortymentem, w którym możemy znaleźć wiele różnorodnych modeli np. w sklepie Denley - https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-damskie_Kurtki-przejsciowe-9309.html.

Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kurtki przejściowe, które są lekkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dzięki temu jesteśmy w stanie zabrać je ze sobą wszędzie – wystarczy wrzucić okrycie do plecaka, dużej torby, walizki lub na tylne siedzenie samochodu, by była pod ręką zawsze, kiedy jej potrzebujemy.

Kolejnym istotnym parametrem jest wodoodporność, która jest mierzona w mm słupa wody. Najlepszym wyborem są materiały mieszczące się w przedziale od 6000 do 15000 mm. Przeciwdeszczowe kurtki przejściowe damskie z kapturem to absolutna podstawa, która powinna się znaleźć w każdej kobiecej garderobie.

Na koniec warto sprawdzić, czy wybrany przez nas fason jest wyposażony w kilka praktycznych elementów. Ważne są m.in. takie kwestie jak kaptur, kiszenie (zewnętrzne i wewnętrzne) czy rodzaj kołnierza (wysoka stójka dodatkowo chroni przed zimnem i zastępuje szalik).

Kultowe modele kurtek przejściowych damskich

Jednym z najpopularniejszych rodzajów damskich wiosennych kurtek jest klasyczna ramoneska. Początkowo był to strój przeznaczony dla motocyklistów, jednak z czasem zaczął być noszony przez członków wszystkich grup społecznych. Trudno się temu dziwić: skórzana kurtka jest wygodna, ma oryginalny, rockowy charakter i pasuje do wielu różnych stylizacji.

Kolejnym chętnie wybieranym okryciem na wiosnę i jesień jest kurtka pikowana. Jest bardzo lekka, świetnie chroni przed wiatrem i deszczem, a na dodatek nie krępuje ruchów, więc sprawdza się nawet podczas najbardziej aktywnych dni.

Innym rozwiązaniem jest katana, czyli lekka kurteczka dżinsowa. Z pewnością ma ona wiele zalet: jest wykonana z wytrzymałego materiału, przewiewna i doskonale wygląda (pasuje zarówno do romantycznych sukienek, jak i do dżinsowych spodni, z którymi tworzy modny total look). Jednocześnie nadaje się jedynie na stosunkowo ciepłe dni, gdyż nie jest ocieplana, a na dodatek nie ma kaptura ani właściwości przeciwdeszczowych.

Modne kurtki przejściowe damskie

Jednym z najbardziej wyrazistych trendów tego roku są ubrania w stylu oversize. Długa kurtka przejściowa damska o obszernym kroju doskonale pasuje do casualowych stylizacji, jest wyjątkowo wygodna, a przy tym pomaga ukryć ewentualne mankamenty sylwetki.

Kolejny hit aktualnego sezonu to kurtki przejściowe damskie imitujące futro. Niezwykły materiał, z którego są wykonane, jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, co sprawia, że noszenie takiego okrycia staje\ się czystą przyjemnością. Projektanci lansują przede wszystkim modele w intensywnych kolorach, takich jak niebieski, różowy, czerwony czy żółty. Tak oryginalne odcienie wymagają stonowanej oprawy i świetnie wyglądają np. w połączeniu z klasycznymi dżinsami lub czarnymi spodniami rurkami i sportowym obuwiem.

Artykuł sponsorowany
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł