Co na włosy po ciąży? 6 sposobów na wypadające włosy po ciąży

Wiele kobiet obawia się pociążowego wypadania włosów. Wypadające włosy po ciąży są pokłosiem tego, że gospodarka hormonalna kobiety wraca do normalności. Nie ma skutecznych sposobów, które pozwolą na zahamowanie tego procesu, jednak istnieją sprawdzone sposoby, które sprawią, że szybko odrosną nam nowe włosy. Co na włosy po ciąży należy stosować, aby nie stracić ich tak wiele lub nie wyłysieć?

Dlaczego włosy wypadają po ciąży?

Wypadające włosy po ciąży to zmora wielu świeżo upieczonych mam. Powodem tego, że włosy się sypią, jest malejący po ciąży poziom estrogenów, który wcześniej odpowiadał za naszą kwitnącą urodę. Nie tylko włosy wówczas wypadają. Około w trzecim miesiącu po porodzie zaczynają również łamać się paznokcie oraz pojawiają się problemy z cerą. Nawet jeżeli wcześniej twoja skóra była nienaganna, teraz możesz mieć nawet problemy z trądzikiem. Wszystko to jednak zupełnie normalnie i zwyczajnie trzeba to przeżyć. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na te przykre dolegliwości, które sprawią, że nie będą takie opłakane w skutkach. Co na włosy po ciąży zatem należy stosować?

Co na włosy po ciąży?- świadoma pielęgnacja!

Dla wielu kobiet początek problemu z włosami to również początek przygody ze świadomą pielęgnacją włosów. Chodzi o to, aby dobierać tak kosmetyki, aby ich składy pomagały nam, a nie maskowały problemy, czy wręcz je pogłębiały. Przede wszystkim dobrze zmienić szampon na dużo łagodniejszy oraz zamienić ręcznik na bawełnianą koszulkę. Również sposób, w jaki wycieramy włosy, może wzmagać lub ograniczać ich wypadanie. Włosy bowiem należy wygniatać, a nie trzeć. Jeżeli zastanawiamy się co na włosy po ciąży, to zanim sięgniemy, bo różne specyfiki należy zmienić szczotkę do włosów. Dużo lepiej sprawdzi się szeroka szczotka lub taka z naturalnego włosia.

Wcierki i masaże skóry głowy

Istnieją różne darmowe sposoby na wypadanie włosów po ciąży. Jednym z nich są masaże skóry głowy, które pobudzają krążenie i są katalizatorem do rośnięcia nowych włosów. Masaże warto połączyć ze wcieraniem ziołowych wcierek w skórę głowy, które dodatkowo odżywią i wzmocnią mieszki włosowe, a tym samym włosy. Do najbardziej sprawdzonych należą:
  • wcierka z kozieradki
  • końska maść
  • wcierka z pokrzywy i drożdży
  • wcierka ze skrzypu polnego
  • wcierka z cynamonem i gorczycą
  • wcierka z cynamonem i pieprzem
Ziołowe wcierki robi się bardzo prosto, wystarczy zalać miał lub liście gorącą wodą, odstawić, przecedzić i gotowe. Wcierkę tego typu należy przechowywać w lodówce maksymalnie tydzień. Możemy wydłużyć ten czas nieznacznie dodając soku z cytryny.

Suplementacja i odpowiednia dieta

Wypadanie włosów po ciąży, jak długo może trwać, czy możemy od tego wyłysieć? Otóż taki stan rzeczy może utrzymywać się do 9-12 miesięcy po porodzie, później  należy zgłosić się do lekarza, bo może być związany z jakimś zdrowotnym problemem np. problemami z tarczycą.  Jeżeli jednak chcemy zadbać o włosy po ciąży kompleksowo warto zdrowo się odżywiać oraz zrobić badania krwi, dzięki którym będziemy wiedzieć, czy wypadanie poza hormonalnym podłożem nie jest związane jeszcze z brakami w mikroelementach. Wiele kobiet szukając odpowiedzi na pytanie, co na włosy po ciąży, sięga po biotynę. Tymczasem nie mając niedoborów biotyny, nie ma sensu jej brać, a wręcz przeciwne może to nam zaszkodzić. Dużo częściej powodem wypadania włosów są niedobory krzemu oraz cynku. Dodatkowo zbilansowana dieta powinna nam zapewnić wszystkich potrzebnych składników, jeżeli nie wiemy co i jak jeść, warto sięgnąć porady dietetyka klinicznego, który dobierze jadłospis do naszych potrzeb.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł