Jak dobrać biustonosz do karmienia? Rozmiary stanika do karmienia

Jak dobrać biustonosz do karmienia piersią, aby czuć się kobieco i jednocześnie komfortowo? Nie od dziś wiadomo, że te dwie rzeczy czasami nie idą w parze. Nie jest to bardzo trudne, ale musisz znać kilka zasad. Pamiętaj, że dobrze dobrany biustonosz jest niesamowicie istotny, jeśli chcesz, aby Twoje piersi były właściwie podtrzymywane i dłużej zachowały piękny kształt.

Jak dobrać biustonosz do karmienia ?

Jeśli jesteś w ciąży i planujesz karmić piersią, być może warto rozważyć zakup biustonosza do karmienia? Nie wszystkie mamy się na niego decydują, ale czasami okazuje się naprawdę pomocny. Pamiętaj, aby nigdy nie kupować biustonosza bez przymiarki. Każda marka może stosować nieco inną rozmiarówkę, dlatego wybrany model mógłby na Tobie źle leżeć. Ważne jest też to, abyś zwróciła uwagę nie tylko na aspekt wizualny, ale i praktyczny. Uwierz, że jako przyszła mama bardzo to docenisz. Na co dokładnie musisz zwrócić uwagę, wybierając stanik do karmienia?
  • rodzaj tkaniny — powinna być „oddychająca”
  • solidne ramiączka
  • klapki na wysokości brodawek
  • wykończenia biustonosza — nie powinny być bardzo sztywne
zdjęcie ilustrujące/Canva

Rozmiary stanika do karmienia

Za stanikiem do karmienia piersią warto zacząć rozglądać się jeszcze przed porodem — nawet miesiąc wcześniej. Twój biust nie powinien od tego czasu zmienić już rozmiaru. Jeśli chcesz, aby biustonosz do karmienia był dobry, musisz właściwie się zmierzyć. Inaczej nie dobierzesz odpowiedniego rozmiaru. Zacznij od sprawdzenia obwodu biustu. W tym przypadku zrób to dość luźno. Z kolei pod biustem musisz zrobić to ściślej. Zwróć uwagę, czy bardzo przytyłaś w ciąży. Jeśli tak, to od obecnego rozmiaru odejmij 10 centymetrów, a jeśli nie, to tylko 5. Na przykład, jeśli wyszło Ci 74 centymetry, a przytyłaś nieznacznie, to odejmij 5 centymetrów. Później delikatnie zaokrąglij wynik i takim sposobem otrzymasz prawidłowy obwód stanika do karmienia. Z kolei rozmiar miseczki obliczasz, odejmując od obecnego obwodu biustu obwód pod biustem. Jeśli różnica wynosi 13 centymetrów, wybierz miseczkę, a jeśli 15, masz miseczkę B. Zasada jest taka, że rozmiar miseczki zwiększa się o jeden wraz z dwoma kolejnymi centymetrami.

Sztywny czy z fiszbinami?

Bezsprzecznie biustonosze do karmienia z fiszbinami bardzo długo wzbudzały kontrowersje. Jednak nie ma się co oszukiwać — duży biust w staniku bez fiszbin nie będzie dobrze podtrzymany. Z tego powodu w ciągu dnia warto postawić na właśnie taki typ biustonosza. Musisz wiedzieć, że konsultantki laktacyjne wcześniej bardzo odradzały stosowanie staników z fiszbinami. Wszystko dlatego, że fiszbiny, jeśli stanik był źle dobrany, mogły przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych, np. zapalenia piersi czy zatkania kanalików mlekowych. Jeśli chcesz nosić biustonosz z fiszbinami podczas karmienia piersią, musisz prawidłowo go dobrać. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że fiszbina musi obejmować pierś, a nie na niej leżeć.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł