5 pomysłów na wykonanie stroju na karnawał dla przedszkolaka

Dzieci uwielbiają przebierać się w ciekawe, kolorowe i pełne pomysłu stroje. Właściwie jakość wykonania nie jest tutaj tak ważna, jak sama paleta barw, wzbudzanie zainteresowania i „fajność”, którą każde dziecko może określić w inny sposób. Dzieci w przedszkolu oceniają jeszcze rzeczy w sposób powierzchowny, nie musimy więc wydawać kokosów aby kupić czy wypożyczyć wystrzałowy karnawałowy strój dla naszej pociechy. Wystarczy wyobraźnia, zaangażowanie i wspólnie spędzone miłe popołudnie. Jedno jest pewne: strój dla przedszkolaka musi być pełen barw, ciekawych form, materiałów oraz przyciągać uwagę i spojrzenia innych dzieci.

1. Mała pszczółka

Wersja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Wykonanie stroju niezwykle proste. Wystarczą getry w paski żółto-czarne oraz taka sama koszulka. Do kupienia w każdym większym sklepie czy na internetowych aukcjach. Do tego tiulowe ponczo (tiul również kupimy dość tanio w sklepach z materiałami). Materiał mierzymy na dziecku, które ma wystawione w bok obie rączki. Wycinamy dość duży kawał i dzielimy na pół. Następnie wystarczy zszyć ubranko w miejscach pod pachami tworząc rękawki. Warto obszyć na maszynie również boki materiału. Na głowę zakładamy pszczółce ręcznie wykonaną koronę z czułkami. Wystarczy tylko kolorowy, samoprzylepny, najlepiej odblaskowy papier i nieco wyobraźni.

2. Rycerz Yedi – dla chłopców

Ponownie super prosty strój. Wystarczą nam dosłownie dwie rzeczy: zabawkowy świetlny miecz (do kupienia nawet za 4 zł), a do tego brązowy materiał ze starego płaszcza, czy zasłony. Wystarczy zmierzyć wzrost naszego szkraba. Rękawki robimy o wiele za krótkie, dosłownie za łokieć, aby nie przeszkadzały w zabawie. W zamian za to powinny mieć większą szerokość, aby stwarzać lepsze wrażenie. Całość materiału zszywa się tylko w dwóch miejscach robiąc rękawy. Do tego można uszyć dodatkowo kaptur, który również przyszywamy do całego stroju.

3. Mały artysta

Do wykonania dosłownie z tego, co znajdziemy w domu. Biała koszula (taka już do wyrzucenia), do tego kolorowe, krzykliwe spodnie-getry. Na głowie czerwony, zawadiacki kaszkiecik. A w ręce deseczka do mieszania farb i pędzel. Deseczkę możemy zrobić sami albo kupić. Paletę malarską można również przygotować wycinając po prostu z twardszego kartonu odpowiedni kształt. A później farby w ruch! Na palecie zostawiamy parę farbek, a malec może sam farbkami do twarzy urozmaicić strój stosownymi rysunkami na twarzy, a farbami plakatowymi na białej koszulce.

4. Myszka Miki

Wystarczą: czarna koszulka i czarne getry. Na to nakładamy białe buciki lub białe skarpetki oraz na rączki białe rękawiczki. Twarz dziecka malujemy farbami do twarzy imitując wygląd Myszki Miki (czarne zakola, czarny nosek i wąsiki wystarczą). Uszy Myszki wykonujemy z twardego, czarnego papieru, a następnie mocujemy je do opaski na włosy. Do tego nogi, ręce, oraz szyję ozdobić można fluorescencyjnymi dodatkami wykonanymi przy pomocy takiej właśnie farby. Dzięki temu, kiedy światło nieco przygaśnie, czarny kostium naszej pociechy zamieni się w jeden z ciekawszych na balu przebierańców!

5. Zielona nimfa

Kostium dla dziewczynek. Wystarczą: zielona oraz żółta koszulka i zielone getry oraz kolorowe gumiaki. Koszulkę zieloną pozbawiamy rękawków, a następnie wycinamy z niej pasy materiału, tak aby pozostały swoiste „włosy” z jej głównej części (nieco grubsze), dookoła na całej szerokości. Następnie z kolorowego zielonego papieru w różnych wersjach kolorystycznych wycinamy mniejsze i większe listki. Liście przypinamy do zielonej, wyciętej koszulki, szczególnie do pozostawianych „pasów”. Niektóre z nich przyklejamy również do opaski na włosy, tak aby stworzyć liściastą koronę. Do całości można również doczepić ręcznie robione kwiatki z bibuły, materiału czy papieru. Żółtą koszulkę zakładamy pod spód, a na nią dopiero zieloną, która teraz jest już swoistą sukienką nimfy. Kiedy dziecko zakręci się w kółko zobaczymy falujące liście i kwiatuszki. Do tego twarz malujemy w różne wzory, używając przede wszystkim wymienionej powyżej kolorystyki.
Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł