Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Suchość w gardle? Mamy na to sposób!
Często czujesz, że nie możesz wydobyć z siebie słowa, ponieważ tak zaschło Ci w ustach? Być może jest to związane z ogrzewaniem a może zwyczajnie musisz bardziej dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Sprawdź, jak sobie radzić z tą przypadłością i kiedy zgłosić się do lekarza.
Czemu odczuwasz suchość w gardle? Uczucie suchości w gardle powstaje najczęściej, kiedy przebywamy w pomieszczeniach, gdzie jest niewystarczająca wilgotność powietrza, jednak nie tylko. Do czynników sprzyjających pojawianiu się tej przypadłości należą:
- Palenie papierosów;
- Sytuacje stresowe;
- Odwodnienie;
- Stosowanie niektórych leków (psychotropowych, diuretyków, antyhistaminowych itd.);
- Chemioterapia;
- Radioterapia;
- Nieprawidłowa budowa przegrody nosowej.
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Czytaj więcej
Flegma w gardle? Mamy rozwiązanie!
Czy kiedykolwiek doświadczyłaś uczucia flegmy w gardle, drapania lub guli, które nie chcą się ulotnić? To bardzo powszechne dolegliwości, które mogą być wynikiem różnych czynników. W tym artykule dowiesz się, dlaczego flegma gromadzi się w gardle, jakie są jej objawy oraz jak można ją skutecznie leczyć.
Jak poradzić sobie z nieustającą suchością w gardle?
Suchość w gardle może być bardzo niekomfortowa i może prowadzić do wielu innych problemów, takich jak chrypka, ból gardła czy trudności w przełykaniu. Jeśli doświadczasz suchości w gardle, możesz zrobić kilka rzeczy, aby złagodzić jej objawy. Ważne jest, aby przy nieustającej suchości wybrać się do lekarza.
Zdrowy nauczyciel. Jak dbać o głos w czasie roku szkolnego?
Głos to podstawowe narzędzie pracy nauczyciela. Bez sprawnego operowania swoimi strunami głosowymi pedagog nie jest w stanie przekazać wiedzy uczniom i zainteresować ich omawianym tematem. O głos należy dbać, bo w przeciwnym wypadku przetrwanie roku szkolnego w zawodzie nauczyciela będzie graniczyć z cudem.